ağız suyu akması nedenleri tedavisi Google

uyku

ağızdan su gelmesi salya akması

Ağız akmalarının birçok sebebi vardır. Ağız akmasının kesin sebebinin bilinebilmesi için bir KBB doktoruna başvurulmasında fayda vardır. uykuda ağızdan su gelmesi, yatarken ağızdan su gelmesi, geceleri ağızdan salya akması, uyurken ağız suyunun akması, geceleri ağızdan su gelmesi, gece uyku esnasında istem dışı olan nedenlerden dolayı meydana gelir. Ağız suyu akması salya şeklinde yapışkan madde arasında yer alır.

Çocuklarda yetişkinlere kadar görülebilen ağız suyunun akmasının birçok sebebe bağlı olabilir. Uyurken rahat nefes alınamadığı için ağız açık bırakılır, bu da salyanın akmasına neden olur. Ağzın açık olarak yatılması sadece salya için değil, aynı zamanda gece boyunca ağza bakteri girişi olacağından enfeksiyonlara da neden olmaktadır. ağız suyu akmasının nedenleri ve ağız suyu neden akar bu konuda sizlere yardımcı olabilecek bitkisel tedavi çözüm kürü.

ağızdan su gelmesinin nedenleri

– Nefes almayı engelleyen problemler olan burun eti, geniz eti, grip gibi solunum yolu hastalıkları ağızdan su gelmesinin birinci nedenidir.
– Bazı mide ve yemek borusu problemleri (reflü yada mide fıtığı gibi) ağızdan su gelmesi nedeni olabilir.
– Parazitler bu sorununuzun sebebi olabilir. Genel olarak Bağırsaklarda parazite işaret etsede bu durum için KBB uzmanlarına ve Dahiliye Doktorlarına başvurulabilir.
– Kıl kurdu diye tanımlanan parazit getiriyor. Bir hekime başvurarak gerekli incelemeleri yaptırmanız gerekir. Bağırsak parazitleri konusunda ne kadar erken davranılırsa o kadar iyi olur.

ağızdan su gelmesinin bitkisel tedavi kürü

salya akmasına bitkiler : 4 bardak su, 1 kahve fincanı yeşil mercimek, 1 çorba kaşığı sumak.

ağız suyu akmasının tedavisi

4 bardak su, 1 kahve fincanı yeşil mercimek ve 1 çorba kaşığı sumak 10 dakika kaynatılır. Süzüldükten sonra soğutulur. Yatmadan yarım saat önce gargara yapılır. İlaveten taze üzüm veya ayva yemek de yararlı olacaktır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir