bağırsak gazı nasıl giderilir Google


bağırsak gazı

bağırsak gazı nasıl giderilir

Bağırsak gazları, yediklerimize, içtiklerimize ve soğuk algınlığına bağlı olarak ortaya çıkabilir. Karında şişkinlik hatta ağrıya neden olan bağırsak gazı, bizi kalabalık ortamlarda zor durumda bırakabilir. Peki bağırsak gazı olmaması için neler yapmalıyız.

Yemeğimizi yavaş yavaş ağır bir şekilde yemek bağırsak gazı oluşumunu engeller. Size en çok dokunan midenizi bağırsaklarınızı rahatsız eden besin maddelerini gözlemleyin. Genel olarak insanları rahatsız eden besin maddeleri, üzüm, lahana, mercimek, fasulye, bezelye ve meyvelerden muz, erik gibi yiyeceklerdir. Bu yiyecekler kişilere göre değişik etkiler belirtebilir. Erik bağırsak gazı yaparken, başka bir insanda yapmıyabilir. Yağlı olan yiyeceklerden kaçınmaya çalışın, hem kilo problemi yaşamazsınız, hem cilt problemi tabi ki en önemlisi bağırsak gazı oluşumunu engellemiş olursunuz.

Bağırsak gazı oluşmaması için alacağımız en önemli önlemlerden biride üşütmemektir. Özellikle ayaklarımızı üşüttüğümüzde bağırsaklarımız daha çok gaz üretir. Karında şişkinlik ve ağrıya neden olur.

Bağırsak gazı için şifalı bitki nane çayını öneriyoruz. Yemeklerden yarım saat sonra nane çayı içmeniz bağırsak gazı oluşumunu engelleyecektir.

Bağırsak gazına bitkisel çözüm

Doktor İbrahim Saraçoğlu bağırsak gazı sorununa bitkisel çözüm : İbrahim Saraçoğlu, bağırsak gazı problemi olanlar; sabahleyin kalktığınızda aç karnına oda sıcaklığındaki yarım bardak suyun içine bir tane limonun suyunu sıkın ve için . Göreceksiniz şişkinliğiniz inecek ve gazla dolu bağırsaklarınız rahatlayacaktır. Bu limonlu suyun içine şeker veye tatlandırıcı atmadan için.

Eğer limon yiyemiyorsanız yada limon size rahatsızlık veriyorsa o zamanda oğulotu (melisa) çayı için. Melisa çayı da aynı etkiyi gösterek sizin rahatlamanızı sağlayacaktır.Benzer Konular