çadır kuşağının faydaları Google

çadır kuşağı

çadırkuşağı otu hangi hastalıklara etkisi vardır

çadır kuşağı bitkisi ile ilgili bilgiler hakkında yazılar şifalı bitkiler çadır kuşağı nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve zararları nelerdir
çadırkuşağı çadıruşağı Maydanozgillerden; özsuyu hekimlikte kullanılan bir bitkidir. Böceklerin, gövdesine açtığı, deliklerden özsuyu sızar. Zamk gibi yapışkan olan bu maddeyle yakı yapılır.

çadır kuşağı özellikleri : kokusuz ve acı lezzeti olan bu bitkinin özsuyu hekimlikte kullanılır. Böceklerin, gövdesine açtığı deliklerden özsuyu sızar. Zamk gibi yapışkan olan bu maddeyle yakı yapılır.

çadır kuşağının faydaları : uyarıcı olarak kullanılan bu bitki, balgam ve idrar söktürücü olarak da kullanılır. Kan ve lenf damarlarını genişletir. Ağrıları giderir. Müzmin ve mikrobik hastalıkların tedavisinden kullanılır. Baş ağrısına, öksürüğe, vereme, yaralara, karaciğere, dalağa böbrek ve mesane hastalıklarına karşı faydalıdır.

çadırkuşağı nasıl kullanılır : toz haline getirilerek 0.5-2 gramı günde birkaç defa su ile içilerek tüketilmeli. Kan ve lenf damarlarını genişletir. Ağrıları dindirir. Müzmin ve mikrobik hastalıkların tedavisinde kullanılır. çadır kuşağı lapa yapılıp dıştan vücuda kullanılabileceği gibi, kaynatılarak da kullanılır.

Benzer Konular
Paylaşmak GüzedirBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>