deniz kadayıfının faydaları Google

denizkadayifi

deniz kadayıfı hangi hastalıklara etkisi vardır

deniz kadayıfı bitkisi ile ilgili bilgiler hakkında yazılar Chondrus crispus Atlas Okyanusu sahillerinde yetişen, yosuna benzer bir bitkidir. Brom, iyot, potasyum, sodyum, magnezyum gibi mineraller ile müsilaj ve karbonhidrat içerir. şifalı bitkiler deniz kadayıfı nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve zararları nelerdir

deniz kadayıfı özellikleri : denizkadayıfı carrageen Esmer su yosunlarından bir çeşit deniz bitkisidir. süt veya ıhlamur ile birlikte kaynatılmasında daha çok fayda olduğu bilinir. Emülsiyon yapıcı ve bağlayıcı ajandır. Öksürük ve bronşitte, gastritte ve sistit gibi üriner enfeksiyonlarda, diyarede ve ayrıca eczacılık ve gıda endüstrisinde kıvam verici olarak kullanılmaktadır.

deniz kadayıfının faydaları : deniz kadayıfı besleyici. Solunum yolu şikayetlerini azaltmakta etkili. Göğsü yumuşatan ve öksürüğü kesen. Sindirimi kolaylaştıran. Gastrit ve ülserde faydalı.
deniz kadayıfı neye iyi gelir : ne işe yarar solunum ve hazım sistemi nezlelerini giderir. Vücudu besleyici olarak da kullanılır.

deniz kadayıfı nasıl kullanılır : deniz kadayıfı kullanımı suda kaynatılarak içilir. En sık kullanım alanı nefes darlığı, astım, bronşit ve öksürük gibi solunum yolu hastalıklarıdır. Tıbbi kullanımının dışında geleneksel sanatlarımızdan Ebru’nun hazırlanmasında da kullanımı mevcuttur.

deniz kadayıfı kullanım şekli : deniz kadayıfı nasıl hazırlanır 20 – 25 gram deniz kadayıfını 1 litre su ıhlamur veya süte kaynattıktan sonra temizlenip, günde 3 bardak içilir. deniz kadayıfı çayı hazırlanışı Günde 3 çay fincanı da içilebilir. 1-1,5 çay kaşığı (2 g) drog üzerine 1 çay fincanı kaynar su dökülür, 10 dakika bekletilir, süzülüp içilerek tüketilmeli.

deniz kadayıfı zararları ve yan etkileri : kanı sulandırıcı özelliği nedeniyle antikoagülan ilaçlarla kullanılmamalıdır.
Benzer yazılar

deniz kadayıfının faydaları ile ilgili aramalar; deniz kadayıfı, deniz kadayıfı nedir, deniz kadayıfının faydaları, deniz kadayıfı faydaları, deniz kadayıfı nasıl hazırlanır, deniz kadayıfı ne işe yarar, http://www sifalibitkilertedavikurleri com/deniz-kadayifinin-faydalari html, deniz kadayıfı zararları, deniz kadayıfı yararları, deniz kadayifi bitkisinin faydaları ve özellikleri, 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>