frenk kimyonunun faydaları Google

frenk-kimyonu

frenk kimyonu faydaları hangi hastalıklara etkisi vardır

frenk kimyonu ile ilgili bilgiler hakkında yazılar şifalı bitkiler frenk kimyonu nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve faydaları zararları nelerdir.

frenk kimyonu özellikleri

frenk kimyonu latince adı carum carvi olan 150 cm boylarında, beyaz ve pembe renklerde çiçekler açan, çok yıllık, otsu bir bitkidir. Sabit ve uçucu yağ içerir. Ayrıca, taze bitkide C vitamini bulunur.

frenk kimyonunun faydaları

İştah açıcı ve uyarıcı. Anne sütünü arttıran. Bağırsaklarda gaz oluşumunu engelleyici. Mideye faydalı. Sindirimi kolaylaştıran. Solunum yolu hastalıklarında faydalı. Balgam söktürücü. Ağız kokusunu gideren. Kalp sağlığını korumaya yardımcı. Kramp çözücü. Adet sancılarını hafifletici özelliği vardır.

frenk kimyonu nasıl kullanılır

frenk kimyonu tohumu ve tohumlarından elde edilen Frenk kimyonu yağı kullanılır. Genellikle kurutulan tohumları frenk kimyonu baharat olarak kullanılır. Frenk kimyonu yağı baş ağrısı ve migren şikayetlerini azaltır.
Benzer yazılar

frenk kimyonunun faydaları ile ilgili aramalar; frenk kimyonu, frenk kimyonu ne işe yarar, frenk kimyonu nedir, ender sarac frenk kimyonu, frenk kimyonun faydaları, frenk otu, http://www sifalibitkilertedavikurleri com/frenk-kimyonunun-faydalari html, kimyon hangi hastalıklara iyi gelir, kimyon tohumu cayi emzirenler icin faydalari, frenk kimyonu karişimli çay faydaları, 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>