frenk kimyonunun faydaları Google


frenk kimyonu

frenk kimyonu faydaları hangi hastalıklara etkisi vardır

frenk kimyonu ile ilgili bilgiler hakkında yazılar şifalı bitkiler frenk kimyonu nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve faydaları zararları nelerdir. frenk kimyonu özellikleri : frenk kimyonu latince adı carum carvi olan 150 cm boylarında, beyaz ve pembe renklerde çiçekler açan, çok yıllık, otsu bir bitkidir. Sabit ve uçucu yağ içerir. Ayrıca, taze bitkide C vitamini bulunur.


frenk kimyonunun faydaları : İştah açıcı ve uyarıcı. Anne sütünü arttıran. Bağırsaklarda gaz oluşumunu engelleyici. Mideye faydalı. Sindirimi kolaylaştıran. Solunum yolu hastalıklarında faydalı. Balgam söktürücü. Ağız kokusunu gideren. Kalp sağlığını korumaya yardımcı. Kramp çözücü. Adet sancılarını hafifletici özelliği vardır.

frenk kimyonu nasıl kullanılır : frenk kimyonu tohumu ve tohumlarından elde edilen Frenk kimyonu yağı kullanılır. Genellikle kurutulan tohumları frenk kimyonu baharat olarak kullanılır. Frenk kimyonu yağı baş ağrısı ve migren şikayetlerini azaltır.

Benzer Konular
frenk kimyonunun faydaları ile ilgili aramalar;


Paylaşmak Güzedir
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>