Meme iltihabı için bitkisel tedavi Google

meme

Meme iltihabı için bitkisel tedavi

Meme iltihabına bitkisel tedavi : kadınlardan bazıları doğum yaptıktan sonra süt bezlerinde iltihaplanma oluşabilir. Bu iltihaplanma memelerde ağrı ve ateş hissine sebebiyet verir. Bu acı ve ağrı hissi bebeğinizin memeyi emmesi durumunda daha da dayanılmaz olur. Bu acıyı biraz hafifletmek için bebeği emzirirken bebeğin burnu biraz hava da kalsın ve bebeğinizin nefes alıp vermesi daha kolay olsun.

Bebeğinizin emzirirken süreyi fazla uzun tutmayın. Ortalama bir süre vermek gerekirse 15 dk. yeterli. Lastik emiciler kullanarak memenizde birikmiş olan fazla sütü boşaltabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken hususlardan biride memenin hijyen olmasıdır. Yavrunuzun sağlığı bir yerde buna bağlıdır.

Kirli bir meme ya da ellerinizin kiriyle memelerinize dokunmak bebeğinizin sağlığı açısından önemlidir. Bebeğinizi emzirmeden önce ellerinizi yıkayın ve memelerinizi ıslak mendil ya da daha hijyenik bir şeyle temizleyin. Yapılmaması gereken şeyde memelerinize kesinlikle pudra sürmeyin. Ayrıca bunlara ek olarak bazı bitkisel tedavi yöntemleri uygulanabilir.

- Yaklaşık 10 kaşık maydanoz tohumu 4 bardaklık suyla karıştırılır. Bu karışımı yaklaşık 15 dk. kaynatın günde 1 defa memelerinize pansuman şeklinde sürün.
- 5 kaşık papatya ile 4 bardak suyu karıştırın ve bu karışımı 10 dk.kadar kaynatın ve süzün
- Memelerinizi yıkadıktan sonra 3 bardak su ile 1 yemek kaşığı alkol ile karıştırın bu alkol ve su karışımını bir bezle ıslatarak memelerin üstüne serin bez kuruyunca tekrar ıslatarak bunu tekrarlayın 15 dakika geçtikten sonra memelerinizdeki sütü sağın.

Şayet bu tedavi yöntemleriyle meme iltihabı 2 gün içinde kaybolmuyorsa hemen hekime başvurun.
Benzer yazılar

Meme iltihabı için bitkisel tedavi ile ilgili aramalar; süt düğümlenmesi ibrahim saraçoğlu, gögüs iltihabina ne iyi gelir, meme iltihabina ne iyi gelir, memedeki iltihaba ne iyi gelir, ibrahim saracoglu meme agrisi icin bitkisel tedavi, meme iltihabl ne iyi qelir, meme ağrısına bitkisel Çözüm ahmet Maranki, meme iltihabi bitkisel cozum, Meme agrisi icin bitkisel ilaclar, ibrahim saracoglu goguste yesil sut gelmesi icin bitkisel kur, 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>