sağlığımızı korumak için neler yapmalıyız Google

hijyen

sağlığımızı korumak için neler yapmalıyız nelere dikkat etmeliyiz

vücut sağlığı ile ilgili bilgiler hakkında yazılar sağlığımıza niçin dikkat etmeliyiz Sağlık konusu insanların birinci önceliği olması gerekirken, her önemli şeyde olduğu gibi sağlığımızı da kaybedince kıymetini anlarız. Sağlığımızı kaybetmeden önce sağlığımızı korumak için alınması gerken ve mutlaka uygulanması gereken tedbirleri halk sağlığı ve iç hastalıkları uzmanı Dr. M. Emin Dinççağ açıkladı. sağlığımıza neden dikkat etmeliyiz Halk Sağlığı ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. M. Emin Dinççağ; sağlığımızı korumak ve hastalıklara yakalanmamak için yapmamız gerekenlerin neler olduğunu söyleyerek hastalanmadan önce alınacak tedbirler hakkında bilgiler verdi.

Halk Sağlığı ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. M. Emin Dinççağ, sağlığımızı korumak için nelere dikkat etmeliyiz hastalıklardan korunmanın bireyde başladığını, bilinçli bireylerin hastalıklara karşı daha duyarlı ve dikkatli davrandığını, öncelikle hijyen ve temizlik kurallarına riayet ettiklerini belirtti.

Hayat tarzımızı olumlu yönde değiştirerek, birçok yanlış alışkanlığımızı değiştirerek daha sağlıklı yaşayabilmek ve hayat kalitemizi yükseltmenin elimizde olduğunu belirten Dr. M. Emin Dinççağ, sağlık eğitiminin amacının uzun süreli tedavi ve takip isteyen hastalıklar ile ani ortaya çıkan akut hastalıklardan korunmak ve hastalıklara yakalanmamanın insanın kendi elinde olduğu bilincini aşılamak olduğunu belirtti.

Söz konusu bilinci yakalayan kişilerin daha sağlıklı ve daha kaliteli bir hayat tarzına sahip olabildiklerini, temizlik ve hijyen kurallarına uyanların yaşam kalitelerini yükselttiklerini gözlemlediğini söyledi. Temizlik ve hijyen kurallarına riayet ederek başta ishal gibi birçok bağırsak hastalığı, tifo, dizanteri, kolera, brucella, bulaşıcı sarılık gibi hastalıkların önüne geçilebildiğini, gıda temizliği ve el ile vücut temizliğine dikkat ederek önleyici tedbirleri alabileceğimizi açıkladı.

sağlığımızı korumak için neler yapmamız gerekir Tüm bunların yanısıra spor yapmanın önemine dikkat çeken Dr. Dinççağ; egzersiz yapmak, hareketli olmanın kalp hastalıklarından koruduğunu, yüksek tansiyonu düşürdüğünü, kanser hastalığı için bile koruyucu olduğunu belirtti. Gelişmiş ülkelerde egzersizi yaşamının bir parçası haline getirmiş, beslenmesini daha sağlıklı yapan insanların daha uzun ömürlü olduğunun artık bilinen bir gerçek olduğunun altını çizen Dr. Dinççağ, son olarak sağlıklı yaşayabilmek ve uzun ömürlü olabilmenin elimizde olduğunu söyledi.
Benzer yazılar

sağlığımızı korumak için neler yapmalıyız ile ilgili aramalar; sağlığımıza neden dikkat etmeliyiz, sağliğimizi korumak için neler yapmaliyiz, sağlığımıza dikkat etmek için neler yapmalıyız, http://www sifalibitkilertedavikurleri com/sagligimizi-korumak-icin-neler-yapmaliyiz html, vücudumuzu hastalıklara karşı korumak için ne yapmalıyız, Saglıgınızı korumak ıcın nelere dıkkat edıyorsunuz, sağlığımızı korumak için nelere dikkat etmeliyiz, sağlığımıza niçin dikkat etmeliyiz, sağlığımıza nasıl dikkat edebiliriz, sağlığımızı koruyabilmek için nelere dikkat etmeliyiz, 

One Comment

  1. muhtar diyor ki:

    yaaani beğendim ama çooooook uzun yaa birşey anlamadım böyle şeyler bana sıkıcı geliir…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>