Şifalı Bitkiler » Kaplıca » trabzon kaplıcaları apart termal otelleri

trabzon kaplıcaları apart termal otelleri Google

kaplicalar

trabzon kaplıcaları apart termal otelleri

Ayazma İçmesi ve Madensuyu : Akçaabat İlçesi sınırları içerisinde Karadağ Yaylası’ndadır. Dünyada en az madeni bulunan, gazlı bir sudur. CO2 gazı fazladır. Doğal bir sofra suyudur. Mide rahatsızlıklarında şifa verir. Su sıcalığı 6 derecedir.

Ekşisu : Trabzon il merkezi yakınındadır. Sülfatlı, klorürlü, bikarbonat ve mağnezyum bileşimlerinden oluşur. Serbest CO2′de bulunduğu için içimi hoş bir sudur. Madensuyu olarak değerlendirilir. Mide ve bağırsak rahatsızlıklarında faydalıdır. Su sıcalığı 14 derecedir.

Kisarna Madensuyu : Trabzon kent merkezine 7 km. mesafede, Kisarna Köyü’ndedir. Bizans döneminden beri bilinmektedir. Ülkemizin ünlü bir maden suyudur. CO2 gazı zengindir. Silis oranı da yüksektir. Bulunduğu yer denizden 80 m. yüksektedir. Su sıcaklığı 15 derecedir. Mide, sindirim yolları ve böbrek hastalıklarında çok faydalıdır. Kaynak çevresinde dinlenme tesisleri bulunur. Şişelenerek pazarlanır.

Kisarna Köyü İçmesi : Kisarna Madensuyu kaynağına yakındır. Çevre halkı tarafından ilgi görür. Bikarbonatlı, sülfatlı ve gazlı bir sudur. Fazla içilirse müshil etkisi görülür. Karlsbad tipi sular arasında yer alır. Su sıcalığı 14 derecedir. Özellikle karaciğer, safra yolları hastalıklarında, bağırsajk rahatsızlıklarında üstün bir değer taşır.

Ziyaret Suyu : Aralık ilçesindedir.Sıcaklığı 14 derece olup, saniyede 0,2 litre kaynamaktadır.

Hadi Madensuyu : Çaykara ilçesinde bulunan madensuyunun sıcaklığı 18 derece, debisi de 0.5 litredir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: