Acıağaç Bitkisi Faydaları Google

aciagac

Acıağaç Bitkisi Hangi Hastalıklara Etkisi Vardır

şifalı bitkiler acı ağaç nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve zararları nelerdir
acıağaç ( Quassia amara ) kuvasya ağacı Sedefotugillerden; 2-3 metre boyunda küçük bir bitkidir. İnce kabuklarının üzerinde sarı benekler vardır. Çiçekleri kırmızıdır. Sıcak ülkelerde yetişir. Bu ülkelerde acı ağaç kabuklarından yapılan kaplardan su içenlerin kuvvetleneceğine inanılır. Hekimlikte; kökü, kabuğu ve odunu kullanılır. Etkili maddesi ‘Quassine’dir. Çok acıdır.Sıcak ülkelerde yetişen, çiçekleri kırmızı, kabukları sarı benekli, küçük bir ağaçtır. Başlıca etken maddesi, bitkiye de adını veren acı bir madde olan Kuasindir. Ayrıca, uçucu yağ ve rezin içerir..

Acıağacın Faydaları : acı ağaç neye iyi gelir, acıağaç hangi hastalığa faydalıdır, Kuasin maddesinin etkisiyle, tükürük salgısını ve mide – bağırsak hareketlerini arttırarak iştah açar ve hazmı kolaylaştırır. Ateşi düşürür. En etkili olduğu sistem sindirim sistemidir. Mide, bağırsak, karaciğer ve böbreklerin düzenli çalışmasına yardımcı olur ve başta böbrekler olmak üzere mide ve bağırsak sancılarını keser. Bağırsak kurtlarını ve böbrek taşlarını dökmeye yardımcı olur. Kanamaları durdurur. Haşereleri uzaklaştırır.

Acıağaç kabuk ve dallarının suda demlenmesinden elde edilen bu içecek çeşitli amaçlar için kullanılabilir. acılığından dolayı kurt düşürücü olarak kullanılır. sindirime yardımcı olur ateş düşürür. elde edilen bu sıvı vücuda sürülerek sinek ve hasşerelerden korunulur

Acıağaç nasıl kullanılır : acıağaç kökü, kabukları ve odunu, kesilip kurutulduktan sonra küçük parçalara ayrılıp kaynatılarak, kullanılır. Parçalar kaynatılıp suyu vücuda sürülürse, haşerelerden korur. Acı Ağaç suyunun fazla içilmesi baş dönmesi, mide bulantısı ve kusmaya neden olabilir.

Acıağaç nasıl tüketilmeli : Acıağaç bitkisi zayıflama yanında değişik hastalıkların bitkisel şifa kürlerinde de tedavi aracı olarak kullanılmaktadır. Acıağaç kabuğu ve dalları kurutulduktan sonra un ufak edilerek suda kaynatılmaktadır. Acıağaç bitkisinin adından da anlaşılacağı üzere acımsı bir tadı olduğu için 1 kilo suyun içine 10 gr yada bir tutam atılmalıdır.

Acıağaç zayıflatırmı : Acıağaç suyu nu sabah ve akşam aç karnına 1 bardak içerseniz hem hazım probleminiz kalmaz hem de zayıflama ve incelme tecrübesi yaşarsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: