adale kas krampları tedavisi Google

adale

adale kas krampları

kramp ile ilgili bilgiler hakkında yazılar Kramp özellikle ayak ve bacaklarda meydana gelen ani bir kasılma halidir. Kasların sancılı nöbetler halinde irade dışı ağrılı ve geçici olarak oluşan kasılmalarıdır. Birden ayağımızda yada bacağımızda meydana gelen ağrılı kasılma durumunda ne yapacağımızı bilemeyiz. Öncelikle yere kuvvetlice basalım çünkü ovalamak yada kaldırmak iyi gelmeyecektir.

adale krampı nedir

Kasların sancılı nöbetler halinde irade dışı ağrılı ve geçici olarak oluşan kasılmalarıdır.

adale krampı neden olur belirtileri

Atardamar rahatsızlıklarından dolayı kasların yeteri kadar kanlanamamasıdır. Sporcu kişilerin kaslarının yorgunluk veya yeteri kadar ısınmaması ve kanlanmamasıdır. Aşırı terlemek ya da bir hastalık nedeniyle vücutta tuz kaybının oluşmasında. Bu gibi durumlar göz ardı edilmemeli ciddiye alınıp doktora gidilmelidir.

adale krampı nasıl geçer

Kramptan Korunmak için kasları aşırı zorlamamaya özen göstermek gerekir. Ayrıca, mineral eksikliğine karşı yeterli ve dengeli beslenmek ve yeterli miktarda su tüketmek kramp tutulması ihtimalini azaltacaktır. Kramp riskini arttırdığı için alkolden de uzak durulmalıdır.

adale krampı bitkisel tedavi kürü

Ayaklara veya bacak kaslarına sürekli ve aralıklarla giren bir kramp durumunda ise yeteri miktarda limon sıkılır ve tabanlara bu limon suyu ile aşağı yukarı olmak üzere masaj yapılır.

– Bir yemek kaşığı inci çiçeği kaynatılmış yarım litre suyun içine atılarak haşlanılır. Süzülerek günde bir yemek kaşığı içilir.
– Sıcak suya konularak ıslatılan bir havlu kramplı bölgeye konulur. Havlunun soğuması ile aynı işlem tekrarlanır.
– Bire bir oranında süzme bal, sirke ve sıcak su karıştırılıp bir gün arayla içilir.
– Kramp giren bölgeye susam yağı ile masaj yapılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: