adet düzensizliğine iyi gelen şifalı bitkiler Google

adet

adet düzensizliği

adet düzensizliği ile ilgili bilgiler hakkında yazılar adet süresi 6 gün ve daha uzun sürüyorsa ve kanama fazla ise veya adet dönemi dışında kanama görülüyorsa adet düzensizliği var denir. Bu durum vücut özelliklerine bağlı olarak ortaya çıkabileceği gibi, önemli bir hastalığın belirtisi de olabilir. Vakit kaybetmeden hekim tarafından hastalığın nedenleri incelenmelidir. Adet düzensizlikleri adet kanamasının normal periyodunun dışında olması, pıhtılı, ağır olarak geçmesi veya uzun sürmesidir. adet düzensizliği nasıl geçer.

adet düzensizliğine bitkisel tedavi çözüm : Adet süresinin uzaması ve kanamanın fazla olması halinde çobançantası otu ( Bursae pastoris herba), adet dışındaki kanamalarda hayıt meyvesi ( Agni casti fructus) kullanılır. Şikayetlerde üzüntü ve sıkıntının etkili olduğu düşünülüyorsa sakinleştirici bitkilerin desteği sağlanabilir.

adet düzensizliği kürü : adet düzensizliği nasıl giderilir tedaviye destek olmak amacıyla 8 ay çörek otu kullanılması önerilebilir. Çörekotu hormon dengelerinin kurulmasında yardımcı olur. Günde toplam 15 gr çörekotu kullanılır, bu miktarın yarısı öğleden önce, yarısı öğle-akşam arası aç karnına yenebilir. Çörekotu yenmeden hemen önce öğütülür veya iyice dövülür, az su ile yenir. Öğütülmüş olarak satılan çörekotu kesinlikle yenmemelidir, çok zararlıdır.

adet düzensizliği nasıl geçer
Çobançantası otu : Kıyılmış 1 yemek kaşığı otu fincana konur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, 15 dakika demlenir, süzülür. Çayı taze hazırlanarak günde 3-4 defa içilebilir.
Hayıt meyvesi : Kontrollü bir tedavi için sadece hazır ilaç tarifine göre kullanılmalıdır. Kaynak: Dr. Ahmet Toptaş

adet düzensizliği iki türlüdür
Organik kökenli adet düzensizlikleri : Üreme organları ile ilgili çeşitli problemlerden kaynaklanır. Rahimde myom (ur), polip, tümör veya over (yumurtalık) kistleri gibi problemler bu tür adet düzensizliklerinin sebebidir (yaklaşık %25 sıklıkla görülür)
Disfonksiyonel uterin kanamalar : Yapısal bir problem olmaksızın, yalnızca hormonal problemlere bağlı adet düzensizliği (yaklaşık %75 sıklıkla görülür). Bir düzensiz kanamanın bu gruba sokulabilmesi için tüm bu organik kökenli nedenler öncelikle ekarte edilmeli yani çıkarılmalıdır.

ibrahim saraçoğlu adet düzensizliği kürü : adet dışı kanamalar ibrahim saraçoğlu adet düzensizliğine ne iyi gelir Üç, dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir bardak (150-200 ml) klorsuz suya atılır. Kısık ateşte on dakika kaynatmaya devam edilir. Daha sonra soğumaya bırakılır ve ılıyınca süzülür. Bir ay boyunca her gün bir su bardağı içilir. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır. Kürün en uygun içim zamanları sabah kahvaltısından iki saat sonra veya öğleden sonra aç karnına içmektir.

adet düzensizliğine iyi gelen şifalı bitkiler : Civan perçemi, Baldırıkara, Altun ot, kırk kilit otu, maydanoz yaprağı , adaçayı, papatya, gülhatmi, hayıt yaprağı ve çiçeği, boy otu, ısırgan yaprağı, menekşe kökü çiçeği ve dalları, lahana, rezene, mine çiçeği, tere otu yaprağı, gül yaprağı, pelin otu, yarpuz, aynı sefa yaprakları ve çiçeği, ardıç meyvesi.

adet düzensizliğine bitkiler nasıl kullanılır : Bu bitkiler ayrı ayrı veya karıştırılarak 2 çorba kaşığı karışımı 1 lt. suya konur, 2-3 dakika kaynatılıp 10-15 dakika demlendirilir. Aç karnına 3 öğün 1-2 bardak günlük ve taze olarak içilir.

FSH hormonu yüksekliğine karşı : Üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir bardak ( 150-200 ml) klorsuz suya atılır. Kısık ateşte beş dakika kaynatmaya devam edilir. Daha sonra soğumaya bırakılır, ılıyınca süzülür. Bir ay boyunca her gün iki defa bir su bardağı içilir. İlki kahvaltıdan iki saat sonra, ikincisiyse akşam yemeğinden iki saat sonra içilir. Her defasında taze hazırlanması şarttır. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır. Erken menopoza girme yatkınlığı gösteren bayanların yardımcısıdır. Genç kızlar ve kadınlar adet düzensizligim var diyorsanız, testere dişli arslanpençesi mükemmel bir yardımcıdır. O, aynı zamanda kadınlık hormonlarının dengelenmesinde de yardımcıdır. Rahimde oluşmuş miyom veya miyomların neden olduğu ara kanamaları da durdurabilme ve kontrol altına alabilme gücüne sahiptir. Adet dönemlerinde fazla kan kaybına uğrayan veya adetleri uzun süren bayanlara bu bitkiyi öneriyor.

Adet düzensizliğine ve tüylenmeye karşı : Üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir bardak (150-200 ml) klorsuz suya atılır. Kısık ateşte on dakika kaynatmaya devam edilir. Daha sonra soğumaya bırakılır ve ılıyınca süzülür. Bir ay boyunca her gün bir su bardağı içilir. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır. Kürün en uygun içim zamanları sabah kahvaltısından iki saat sonra veya öğleden sonra aç karnına içmektir. Bayanlarda tüylenmeye karşı, östrojen hormonu yükseltici, iltihaplı eklem romatizmasına karşı, FSH hormonu yüksekliğine karşı, adet düzensizliğine karşı etkilidir.

2 Comments

  1. Perihan diyor ki:

    Civanpercemi çayı için kesinlikle iyi sonuc alacaksiniz..sabah akşam aç karnına bir su bardağı suyu kaynat altını kapat bir iki tutam civanpercemi at beş dk bekle iç. 3 ay devam adet döneminde ara verin.

  2. R diyor ki:

    Peki oruçlu olunca nasıl tüketilmeli hem soğan kürü hem de bu çaylar Bir bilgisi olan varsa yazsın teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: