Adet Söktürücü Bitkiler Google

adet

Adet Söktürücü Şifalı Bitkiler ile Bitkisel Tedavi

Adet söktürmek için bi çok yola başvurulur. Prof. Dr. Ahmet maranki adet söktürücü bitkiler için dereotunu öneriyor. Adet söktürmek için iki çay kaşığı dövülmüş dereotuyla yapılmış adet söktürücü bitki çayı içilmesi adet sökmeye iyi geldigini belitti.

Ayrıca kereviz kullanılması civan perçemi otu ve hatmi çiçeği karışımı yapılarak çayı içilerek tüketilmesi adet sökmede kolaylaştırıcı etken olarak görülüyor. Adet söktürmeye hangi şifalı bitkiler iyi gelir ve nasıl kullanılır sorusuna aşağıda bilgiler verilmiştir.

Adet Söktürücü Bitkiler

Bu bitkilerle karabaş otu bitkisi, anason bitkisi, havucun tohumu, safran bitkisi, rezene bitkisi, nergis çiçeği, nane otu, kimyon, civan perçemi otu, papatya çiçeği, maydanoz otu ile hazırlanan çaylar adet sökmeye yardımcı olacaktır.

Adet Sökücü Bitkiler Nasıl Kullanılır

Biberiye ve papatya bitkileri kaynatılarak karışım yapılarak içildiğinde adet sökücüdür. At kuyruğu otunu kaynatıp balla karışım yapılarak içildiginde adet söktürür. Aynı sefa bitkisinin yaprağı ve çiçeğini kaynatıp balla karışım yapılarak içilmesi.

• Çiriş otunun kaynatılması ardından bal ile tatlandırılarak içilmesi.
• Çörek otu balla karıştırılıp yenmeye devam edilirse adet söktürür
• Çöven kökünün kaynatılması ve balla tatlandırılarak içilmesi adet söktürür fazlası kusturur
• Havlıcan otu kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir
• Kekik bitkisi kaynatılıp balla tatlandırılıp günde 3 çay bardağı içilirse adet söktürür.
• Kuş dili kaynatılıp balla tatlandırılarak birer su bardağı aç karnına içilir.
• Madımak otu kaynatılıp balla tatlandırılarak aç karına birer su bardağı içilir.
• Şakayık çiçeğinin kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.
• Üzerlik bitkisinin tohumu kaynatılıp balla tatlandırılarak 1′er su bardağı içilir

Civan perçemi yalnız başına veya sığır kuyruğu, çörek otu ile aynı anda kaynatılıp balla tatlandırıp içilmeye devam edilmesi adet söktürür, Bayanlarda görülen hamile kalınamama durumu adettense gayet yararlı bir uygulama olacaktır. Menapozdan kaynaklanan kesilmelere de baya faydalıdır. Bazı kişilerde alerji etkisi yapabilir. Koklamak, tozunu yutmak ve vücuda sürtünce alerji yapabilir. Telafisi Alerji için civan perçemini balla karıştırıp yerse fayda görür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: