Aft Tedavisi İçin Bitkisel Kür Google

saracoglu

Aft Neden Olur? Nasıl Geçer

Ağız içinde oluşan beyaz yaralara aft denir. Beş insandan birinde görülen yaygın bir hastalıktır. Sebebi tam olarak bilinmemekle beraber stres, b12 eksikliği, sistemik hastalıklar aft oluşumunu hızlandıran faktörlerdendir. İbrahim Saraçoğlu aft tedavisi için bitkisel kürler önermektedir. Aft, günlük hayatta insanı olumsuz etkileyen bir hastalıktır. Konuşurken yiyip içerken günlük yaşantıda kişinin zorlanmasına yol açar. Kendi kendine iyileşmesi yaklaşık 10 gün sürer.

Aşağıda yer verilen İbrahim Saraçoğlu aft tedavisi için bitkisel kürler bu zorlukları yaşayan kişilerin hayatlarını oldukça kolaylaştıracaktır. Bu kürler sayesinde aft 3-4 günde iyileşecektir.

Aft İçin Bitkisel Tedavi Çözümleri;

İlk olarak İbrahim Saraçoğlu aft tedavisi için bitkisel kür olarak yoğurt otu kürünü tavsiye etmektedir. Yoğurt otu, çayı yapılarak kullanılmaktadır. Yoğurtotu çayı pek çok hastalığın tedavisinde kullanılır. Böbrekleri, karaciğeri ve dalağı temizler. Ayrıca lenf kanserinin tedavisinde içilmesi önerilmektedir. Bu bitki sara hastalığından Parkinson hastalığına sinirsel rahatsızlıklara kadar daha birçok hastalığa iyi gelmektedir. Bunun dışında deri hastalıklarında yüzeysel olarak da kullanılmaktadır.

Saraçoğlu Aft Nasıl Geçer yoğurt kürünün yanında kantaron yağıyla gargara yapılmasını da önermektedir. Yoğurt otuyla yapılan gargaradan 2 saat önce/sonra 1 çay kaşığı kantaron yağı 2 dakika aftın üstünde beklettikten sonra tükürülmesi gerekmektedir, yutmamaya dikkat edilmelidir.

Çayın Hazırlanışı Şu Şekildedir

evde 1 su bardağı kaynayan suya 1 tatlı kaşığı yoğurt otu atılır. Kısık ateşte 6 dakika kaynatılır. Bu çay ağızdaki aftların (ağız içi afta) tedavisinde gargara yapılarak kullanılır. Sabah kahvaltıdan önce ve akşam yatmadan önce olmak üzere günde iki defa gargara yapılması gerekmektedir. Bir hafta boyunca bu şekilde uygulandıktan sonra 3 günde 1 defa gargaraya devam edilir.

İkinci kür önerisi ise ekşi kara dutudur. Ekşikara dutu Batı Karadeniz’de yetişen ağacının yaprakları büyük bir bitkidir. Çok yaygın olmayan bir tür olduğundan doğal ekşikara bulmak oldukça zordur. Bu duttan 3-4 tane yemek aftın geçmesi için yeterli gelmektedir. Kara ekşinin şurubu da tedavi için etkilidir.

Son olarak, Saraçoğlu Afta Ne İyi Gelir limon suyunu tedavi için önermektedir. 1 çay kaşığı limon suyu aftın üzerine damlatılarak uygulanmalıdır. Bu tedavi aftlı bölgeyi biraz yakacaktır ve bu şekilde kurumasını sağlayacaktır. Günde 2 defa uygulanmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: