ağız kokusu bitkisel tedavi kürü Google

agiz-kokusu

ağız kokusu bitkisel tedavi

Ağız kokusuna şifalı bitkiler ile bitkisel çözüm kürleri olarak verilen bilgiler arasında ağız kokusu neden olur? ağız kokusu nasıl geçer? ağız kokusuna ne iyi gelir? sorularına yanıt bulacağız.

Ağız kokusu herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Sabah uyandığımızda özellikle daha henüz herhangi bir şey yememiş iseniz ağız kokusu inanılmaz bir boyuta ulaşır. Diğer taraftan soğan, sarımsak gibi bizim bilincimiz dahilinde yaptığımız yani irademiz ile yaptığımız bazı davranışlar örneğin soğan sarımsak yemek ya da buna benzer koku yaratacak bir şey yediğinde çevresindeki insanları rahatsız edecek ağız kokusu neden olur.

Özellikle arkadaşlarımızdan birisi ile sohbet ederken karşımızdaki insanın bizden kaçma eğilimi içinde olduğunu fark ettiğimizde bu bizim konuşurken ağzımızı kapatmamıza ya da sohbeti bırakmamıza neden olur. Ağız kokusuna açlığın yanı sıra ağzımızda biriken bazı yemek parçaları ve bazı hastalıklar neden olur. Bazı durumlardan da sizin fark edeceğiniz üzere ağzımızdaki tükürük salgısı ile kötü kokular arasında bir ters orantı bağıntısı vardır. Bu orantıdan anlaşılacağı üzere tükürük salgısının arttığı ortamlarda ağız kokusu azalır.

Tükürük salgısı azalınca ise ağızda bakteriler daha rahat çoğalırlar ve bunun sonucunda bakterilerinde artışı ile birlikte koku molekülleri daha rahat harekete geçerler ve ağızda bulunan besin parçaları kokuşmaya başlar ve bakteriler de kendileri için uygun hareket ortamı bulurlar.Ağız kokusunun sabahları daha çok arttığından bahsetmiştik. Bunun nedenlerinin başında sabahları tükürük salgısının azalmasıdır. Acıkınca neden ağzımız kokar ya da sakız çiğneyince ağız kokusu neden azalır. Bu soruların cevabı genel olarak tükürük salgısı ile alakalıdır. Vücut susuz kalınca ağız kokar nedeni de tükürük salgısının azalmasıdır. Ağız kokusunun başlıca nedenlerinin kötü kokulu yiyeceklerinin yanı sıra tükürük salgısı ile alakalı durumları da anlattık.Bunlara ek olarak bazı rahatsızlıklar ve hastalıklar da ağız kokusuna neden olabilmektedir.

Örneğin diş ve diş eti hastalıkları, diş taşları, gırtlak ve boğaz iltihaplanmaları, solunum problemleri ve buna bağlı hastalıklar, özellikle reflü hastalığı, karaciğer kaynaklı sorunlar ile sigaranın hem kendisi hem sigara kullanımıyla alakalı rahatsızlıklar ağız kokusunun diğer örnekleri arasında sayılabilirler. Birçok yerde ağız kokusu ile alakalı tedavi edici ya da önleyici başlıklar altında birçok ürün ya da ilaç görebilirsiniz. Bu bahsedilen ürünlerin neredeyse tamamı doğal olmayıp sadece kokuyu yok eden bir özelliğe sahip değildir sadece kokuyu bastırırlar.

Ağız kokusu için diş macunu kullanımı : diş macunundan birkaç damla çiğneyin daha sonra ise ağzınıza bol miktarda su alarak macunla suyu karıştırarak gargara yapın. Diğer yöntemlerden bazıları ise yukarıda anlattığımız tükürük hadisesinden kaynaklı durumlardır. Bu durumu önlemek için bol miktarda sıvı tüketin.

ağız kokusuna şifalı bitkiler : ağız kokusuna en iyi gelen bitkilerin başında maydanoz gelir. Maydanozun içinde bulunan klorofil ağız kokusunu gidermenize yardımcı olur. Bir diğer yöntemde siyah çay içmektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: