Ağız Mantarı Bitkisel Tedavi Kürü Google

saracoglu

Ağız Mantarı Nedir ve Neden Olur?

Pamukçuk olarak da bilinen ağız mantarı enfeksiyon sonucu oluşan bir tür deri rahatsızlığıdır. Ağızda bulunan mikrop ve bakteri dengesinin bozulmasıyla küçük çaplı bir ülser meydana gelmektedir. Bu ülser ağız mantarı olarak adlandırılmaktadır.

Vücut direncinin azalması ağızda mikropların üremesine sebep olduğundan ağız mantarına neden olmaktadır. Ayrıca kullanılan ilaçlar ağız mantarına sebep olabilmektedir. Bebeklerde oluşan pamukçuklar ise meme uçlarındaki enfeksiyona neden olacak bakterilerden kaynaklanmaktadır. İbrahim Saraçoğlu ağız mantarı nasıl geçer bitkisel tedavisi için papatya çayı kürü önermektedir.

Ağız Mantarına Bitkisel Çözüm;

Papatya, kırlarda kendiliğinden yetişen bir bitkidir. İnsanlar papatyaları kendileri toplayıp kurutabilecekleri gibi aktarlarda da kolaylıkla bulabilirler. Papatya çayı, pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. İçerdiği fosfor sayesinde kemikleri güçlendirmesinden rahatlatıcı etkisi sayesinde ruhsal sorunlara kadar geniş bir etki alanı vardır.

Ayrıca papatya yağı cilt iltihaplanmalarında kullanılmaktadır. Egzama ve mantar gibi cilt hastalıklarını hafifletmektedir. Papatya çayı, iltihaplanmaya, mide bulantısına, adet kasılmalarına ve baş ağrısına iyi gelmektedir. Ağızdaki mantarların tedavisinde papatya çayı gargara yapılarak kullanılmaktadır. Birkaç dakika ağızda bekletmek gerekmektedir. Çayın yapılışı çok basittir.

Bir bardak kaynayan suya 2-3 yemek kaşığı kır papatyasını atarak 5 dakika kaynatılır. Ilındıktan sonra günde 5-6 defa uygulanması gerekmektedir. Papatya çayı dışında ada çayı da ağız yaralarına iyi gelmektedir. 1 bardak kaynayan suya 1 yemek kaşığı ada çayı atılarak hazırlanan kür ile gargara yapılmalıdır. Ülser otu olarak bilinen ot ağız içindeki ülser oluşumu için de faydalıdır. Bulunması zor olan bir ottur.

Papatya çayı gibi hazırlanan ülser otu çayı ile gargara yapılmaktadır. Ağız mantarı oluşmasının nedenleri b12 eksikliği, demir eksikliği, çölyak hastalığı, stres ve kaygı olarak sayılabilmektedir. İbrahim Saraçoğlu ağız mantarına ne iyi gelir tedavisi için papatya çayı kürünü tavsiye etmektedir. Bu kür sayesinde kısa sürede ağız içindeki mantardan kurtulabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: