Ağız Suyu Akması Nedenleri Tedavisi Google

uyku

Ağızdan Su Gelmesi Salya Akması

Ağız suyu akmasının birden fazla nedeni olabilir. Ağızda akma sebepleri tam olarak belirlenmesi için kulak, burun, boğaz uzmanına gidilmesi gerekir. Gece yatarken uykuda ağızdan su gelmesi, Başka bi deyişle salya akması yada uyurken ağız suyunun akması elimizde olmayan sebeplerden ötürüdür. Ağızdan akan su salya biçiminde olan yapışkan bir maddeden oluşur.

Yetişkinlerde, Çocuklarda, bebeklerde kısaca herkeste görülebilen ağız suyunun akması bir çok nedenleri işaret edebilir. Uyku esnasında soluk alma esnasında ağzın açık kalmasından dolayı salya akar.

Ağzın açık kalması oluşan bakterilerin ağız içine girmesinden dolayı enfeksiyonlara sebebte olabilir. Ağız suyu neden akar sorusuna şifalı bitkiler çare oluyor.

Ağızdan Su Gelmesinin Nedenleri?

– Burundaki et, Geniz eti, Grip gibi rahatsızlıklardan dolayı Nefes almakta zorlanan hastalıklar ağızdan su gelmesine etken sorunlardır.
– Yemek borusu rahatsızlıkları, Mide problemi reflü ve mide fıtığı olanlar ağızdan su gelmesi sebebi olabilir.
– Parazitler kıl kurdu salya akmasına neden olabilir. Hemen doktoruna muracat ederek tetkik yaptırmaları konusunda erken davranmaları gerekmektedir.

Ağızdan Su Gelmesinin Bitkisel Tedavi Kürü

Bitkiler : mercimek, sumak, su

Yapılışı: 1 çorba kaşığına sumak, 1 kahve fincanına yeşil mercimek, üstüne 4 bardak su eklenerek 10 dakika kaynatılır. Kaynatma işleminden sonra süzülerek soğutulmaya alınır. Yatmaya yarım saat kala yapılan kürü gargara şeklinde kullanılmalı. isteğe bağlı olarak taze üzüm yada ayva yenmesi faydalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: