Ahmet maranki ishal kürü Google

maranki

Ahmet maranki ishal kürü tedavisi

Profesör Doktor Ahmet Maranki ishal tedavisi için çeşitli bitkisel formüller ile birlikte ishale iyi gelen bitkilerden yapacağınız, bitkisel çözümlerle kurtulabileceğinizi açıkladı. İshal genel olarak, sindirim yollarındaki bir rahatsızlık sonucu yada yediğiniz besinlerin boşaltım yapmada zorlandığı ve dışkıda sıvı oranın artması sonucu ile meydana gelmektedir. Profesör Doktor Ahmet Maranki ishale iyi gelen şifalı bitkileri ve meyveleri şu şekilde sıraladı ve ishal tedavisinde bu besin maddelerin tüketilmesini öneriyor.

Profesör Doktor Ahmet Maranki ishala ne iyi gelir ? İshala iyi gelen asma yaprağı, böğürtlen yaprağı, kekik, palamut kabuğu, nane, altın baş otu gibi bitkisel çayları sık, sık içmenizi tavsiye ediyor. Bunun haricinde, besin olarak elma, kara dut, muz, ayva, nar, kestane, yeni dünya gibi meyveleri tavsiye ediyor.

Profesör Doktor Ahmet Marankinin ishal için önerdiği bitkisel çözümler

İncir ağacının yapraklarından 3-4 adet alıp, yaklaşık olarak bir su bardağı klorsuz suda kaynatarak içmeniz, ishalin önüne geçer. Karanfil kökü ishali önler. Bir bardak kaynayan suyun içerisine 4-5 gram karanfilin kökünü koyarak, 10 dakika boyunca kaynatın. Daha sonra hazırlanan bu bitkisel formülden her gün 2 bardak içiniz. Adaçayı içerek ishali önleyebilirsiniz.

Bir bardak kaynayan suyun içerisine 9-19 gram adaçayı koyun ve bekletin. Demlendikten sonra bu çaydan günde 2-3 bardak tüketebilirsiniz.

Kavrulmuş pelit ishal tedavisinde çok etkilidir. Bir bardak kaynayan suyun içerisine kavrulmuş pelitleri koyun ve 7-8 dakika kaynattıktan sonra tüketiniz. Bu bitkisel formülleri şekersiz olarak içmenizi öneriyor. ishale iyi gelen bitkisel formülleri. Şeker, ishal oluşumunu tetikleyen bir maddedir. Yukarıdaki bitkisel çözümleri şekersiz olarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

One Comment

  1. Harun gökmen diyor ki:

    Hocam o kadar çok şey yazılıki Aktar dükkanına gidin der gibi gizli mesaj aldım…..gerçi sizinde bu tür dükkanlarınız mevcut….bende açık mesaj olarak yazıyorum…..ibrahim saraçoğlu :karanfil diyor.

error: