Akciğer Kanseri Google

akciger-kanseri

Akciğer Kanseri

Çağımızın hastalığı; Kanser… Sinirden, stresten, beslenme alışkanlıklarımızdan ve yaşam standartlarımızdan dolayı her geçen gün daha da artmaktadır bu hastalığın ve hastaların sayısı.

Kanserin yüzlerce çeşidi vardır. Akciğer kanseri bu çeşitlerden sadece biridir. Peki, nedir bu akciğer kanseri? Nasıl oluşur? Bitkisel korunma veya tedavi yöntemleri var mıdır? Akciğer kanseri, yapısal olarak normal akciğer dokusundan olan hücrelerin ihtiyaç ve kontrol dışı çoğalarak akciğer içerisinde bir kitle oluşturmasıdır.

Yani, daha basit ve net bir anlatımla akciğer dokularındaki hücrelerin kontrolsüz çoğaldığı bir hastalıktır. Ancak akciğer kanserinde en kötü ve tehlikeli olan;

hücrelerdeki bu kontrolsüz çoğalma, hücrelerin çevredeki dokuların etrafını sarması ve akciğer dışındaki organlara da zamanla yayılması ile sonuçlanmasıdır.

Her hastalıkta olduğu gibi akciğer kanserinde de bitkilerin yeri çok ama çok önemlidir. Bitkiler aracılığı ile korunma ve tedaviye destek yolları bulunmaktadır.

Akciğer kanseri tedavisine destek olarak özellikle Reishi mantarı oldukça etkili olabilmekte ve adından sıkça söz ettirmektedir.

Akciğer kanseri tedavisine destek olarak ayrıca tüm yeşil çaylar da etkili olabilmektedir. “Her derde deva “diye nitelendirilen ve adından sıkça söz ettirilen bir diğer bitki kökenli yağ ise çörek otu yağı…

Akciğer kanseri için adını sıkça duyduğumuz ve kullanılmasının önerildiği bir diğer bitki de zerdeçal. Bunun yanı sıra Çin geveninin de oldukça etkili olduğu söylenmekte ve adından sıkça söz ettirmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: