Akciğer Su Toplanması Bitkisel Destek Google

akcigerde-su

GÖĞÜSTE SU TOPLANMASINA BİTKİSEL ÇÖZÜM

Halk dilinde sulu zatülcenp diye de bilinen göğüste su toplanması rahatsızlığı Akciğer hastalığıdır. Akciğerlerin etrafında bulunan koruyucu dış zarın iki yaprağının arasına su toplanmasıyla oluşur. Bu hastalığın sebebine gelecek olursak; Şiddetli soğuk, bronşit, böbrek rahatsızlığı ve kulak iltihabından oluşmaktadır. Göğsümüzde ağrı hissederiz. Bu ağrılı yerlere dokunulursa şiddetli ağrı başlar.

Genellikle iştahsızlık ile birlikte kilo kaybı olmaktadır. Hasta hırıltılı nefes alırken zorlanır.

Biriken sıvının akciğere baskısı her geçen gün artarken tedavi de kaçınılmaz olacaktır. Normal tıp yönündeki tedavisinde bu biriken sıvının akıtılması için antibiyotik kullanılırken biriken sıvının akıcı olması durumunda iğne ile girilerek boşaltılma imkanı da bulunmaktadır.

Hastanın göğüste su toplanması daha da ileri aşamalarda ameliyatla o bölgenin çıkarılmasıyla olur. Sonuçta kalınlaşmış olan plevra zarı biraz genişleyerek akciğeri rahatlatır.

Ciğerde su toplaması üzerine kullanılacak birçok değişik bitkisel formül bulunuyor. Ama genellikle antibiyotik ile kullanılamadığı için ilk olarak normal ilaç tedavisi başlar ve belli bir zaman beklendikten sonra çözüm olmazsa kimyasal ilaçların yerini bitkisel çözümler alır.

Akciğerde su toplaması hastalığında kullanılan sarımsak; 10 gr olarak su ile karışım yapılarak bir gün müddetince suda bekletilip, bezle süzülerek günde üç defa olmak üzere 20-30 damla şeklinde içilir.

Ilgın ağacı kök ve yaprakları da iyi geliyor. Ballı karışımlarında bu hastalığa çare olduğu Anadolu’da kullanılmasıyla biliniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: