Akne Lekeleri için Bitkisel Tedavi Kürü Google

saracoglu

İbrahim Saraçoğlu Akne ve Akne Lekeleri için Kür

Akne ya da bilinen adı ile sivilce genellikle yüzünüzde, sırtınızda, omuz başlarınızda cilt gözeneklerinin üstüne yerleşen kırmızı renkte iltihap birikimin adıdır. Ergenlik döneminin sorunu olarak 12-25 yaş döneminde görülen sivilceler kız çocuklarında 9-10 yaşlarından itibaren başlar.

Yüzeyden patlatmak sureti ile akneden kurtulmaya çalışmak doğru değildir. Doğal bitkilerden elde edilen kürler veya kremler bizi bu dertten kurtarmaktadır. Konunun uzmanı İbrahim Saraçoğlu Akne ve akne lekeleri için hazırlanan kürlerin tamamen doğal olduğundan hiçbir yan etkisi de yoktur demektedir.

İbrahim Saraçoğlu Akne ve Akne Lekeleri için Kür Nasıl Hazırlanır?

Doğal tedavi yöntemlerinin başta gelen uzmanı İbrahim Saraçoğlu akne ve akne lekeleri için kür önerilerinin ilki lavanta kürüdür. Bu kür şöyle hazırlanır. Bir buçuk su bardağı suyu kaynatıyoruz ve içine 1 tatlı kaşığı Lavantayı koyarak kısık ateşte 10 dakik kadar kaynatıyoruz. Beş dakika kadar demledikten sonra süzüyoruz. Akşam yemeğinden iki saat sonra bu suyu içiyoruz.

Lavanta iyi bir sakinleştirici olduğundan bu uygulama aynı zamanda derin bir uyku çekmemize de yardımcı olacaktır. 15 gün boyunca her akşam bu suyu içiyoruz. Daha sonra 15 gün ara veriyoruz. Rahatsızlık devam edecek olur ise 15 gün daha uyguluyoruz. Ayrıca evimizde mümkün ise lavanta çiçeği yetiştirip her odada bulundurmalıyız. Çünkü Lavanta evdeki tüm mikrobu öldürür. Gün aşırı çiçeğin üzerine elle az miktarda su serperek evin her tarafının Lavanta kokmasını ve mikroptan arınmasını sağlayabiliriz. Eğer çiçek yetiştiremiyorsak bu kürü yapı odalarımıza koyup evin havasını dezenfekte edebilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Akne ve Akne Lekeleri için Kür Faydaları

Doğal akne ve lekelerinden kurtulmanın İbrahim Saraçoğlu akne ve akne lekeleri için kür olarak ikinci önerisi ise dıştan kullanım için; yüzde yüz doğal elma sirkesi ile maden suyu karışımıdır. Burada dikkat edilecek konu maden suyu alınmasıdır. Çünkü soda ile maden suyu sürekli karıştırılmaktadır.

Bir fincan sirke ile bir fincan maden suyu bir kapta karıştırılır. Günde iki kez bu karışım sivilcenin üzerine 15 gün boyunca pamuk yardımı ile silinerek uygulanır. Lavanta kürü ile beraber 15 gün boyunca yapıldığında kesin netice alınacaktır. Buna ek olarak akne lekeleri için bir tatlı kaşığı olgunlaşmış Avokado ya bir çay kaşığı badem yağ ilave ediyoruz.

Bu karışımı krem kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Evde Hazırlanan bu kremi sabah akşam sivilce izlerinin olduğu bölgeye hatta tüm cildinizde cildinizi beslemek için kullanabilirsiniz. Çünkü Avokado kremi muhteşem bir güzellik kremidir. İçindeki E vitamini ve doymamış yağ asitleri cildin yenilenmesi ve parlaklık kazanması için bulunmaz bir nimettir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: