Altın Çilek Nasıl Tüketilmeli Google

altin-cilek

Altın Çileğin Faydaları?

Altın çilek bitkisinin bir çok faydası bulunmaktadır. Öncelikle altın çileğin (Gold berry)içeriği hakkında bilgi vermek gerekir ve içeriğindeki etken maddelerden yola çıkarak faydalarının neler olduğuna bakalım. Altın çilek sadece zayıflamak için kullanılmamaktadır. Altın çilek hakkında bilinmesi gereken bir çok özellik ve fayda sağladığı hastalık vardır. Bunlarında iyi bilinmesi gerekir diye düşünüyorum.

içeriğinde potasyum, fosfor, kalsiyum, mineral bakımından zengin bir meyvedir. ayrıca altın çilek meyvesinin içinde A, C, B1, B2, B6, B12 vitamini bolca bulunmaktadır. diger meyvelere göre protein olarak çok üstünlügü vardır

Altın çilek bitkisi Orta ve Güney Amerika ülkelerinde yaygın olarak yetiştirilmekte iken artık meyvesi ülkemizde de yetiştirilmektedir. Antalya ilinin Alanya ilçesinde 5 yıldır altın çilek bitkisi yetiştirilmekte olduğunu biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız, artık ülkemizde de bu meyve yetiştirilmektedir. Altın çilek etkisi; altın çilek nasıl bir meyvedir altın çilek meyvesi kayısı kıvamında altın sarısı renktedir, sağlık olarak çok faydalıdır. altın çileğin vatanı peru ve kolombiya olmasına rağmen asya, avrupa hatta türkiyede yaygın olarak yetişir. halk arasında yer kirazı veya yer çileği olarak bilinir. altın çilek nasıl bir meyvedir sıcak iklimi sever, altın çileğin ekşimsi mayhoş bir lezzeti vardır.

Altın Çilek Faydaları Nelerdir? Altın Çilek bitkisinin meyvesinin zayıflamanın yanında genel sağlığa da birçok faydası bulunmaktadır. Bunlar arasında özellikle;

⋆ kan dolaşımını hızlandırması,
⋆ içeriğindeki beta-karoten sayesinde yaşlanmayı geciktirmesi gelmektedir.
⋆ Yüksek miktarda kalsiyum olmasından dolayı kemik yapısının gelişimine de faydalıdır.
⋆ Diyet yapanlar için yoğun lifli yapısından dolayı yemek yeme hissini en aza indirme özelliği vardır ve sırf bu nedenle de zayıflamaya yardımcı bir bitkidir.
⋆ Gut hastalığı ve şeker hastalığına da iyi gelmektedir.

Altın Çilek Meyvesi Nasıl Kullanılır; Altın çilek nasıl kullanılmalı altın çileği günlük olarak altın çilek meyvesini sabahları aç karına kahvaltıdan önce 2 tane kullanılması ve akşam yemeginden önce aç karna 1 tane kullanımı tavsiye edilir

Altın Çilek Nasıl Tüketilmeli; altın çilek nasıl yenmeli altın çilek avrupa ülkelerinde altın çileğin meyve kurusu olarak yenmeli ( yenir ) tüketilir ayrıca altın çileğin reçelini ve pastalarda, pudinglerde aroma olarak tüketilir. Altın çileğin meyvesi işlenerek reçel veya kurutulmuş halde de tüketilebilmektedir.

Altın Çilek Nasıl Korunmalı; altın çilek meyvesi soğuk ve nemsiz yerlerde korunması lazım altın çilek meyvesini fazla bekletilmeden tüketilmesinde fayda vardır. Altın çilek nereden alınır altın çilek nerede satılır altın çilek bitkisi aktarlarda satılır, Şimdilerde internet ortamındada satılmaktadır, kuru yemişcilerde de satılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: