alzheimer hastalığı bitkisel tedavi Google

alzheimer

Alzheimer (bunama) Hastalığı Bitkisel Tedavi

Özellikle yaş ortalaması yüksek olan kişilerde görülür Alzheimer. Çok zor bir hastalıktır. Hastalık ilerledikçe çocuklaşır kişi… Peki, nedir bu Alzheimer hastalığı? Neden oluşur? Tedavisi var mıdır? Tedaviye destek bitkisel yollar var mıdır? Şimdi hep beraber bu soruların yanıtlarını bulalım.

Alzheimer halk arasında bunama hastalığı olarak bilinir. Özellikle yaşlılarda görülen bu rahatsızlık, ilk başlarda ocakta yemek unutmaklar başlar ya da aile bireylerindeki torunların isimlerini unutmakla.

Başlarda çok fazla dikkate alınmayan, yaşlılıktan olduğu düşünülen bu hastalık, ilerleyen günlerde, her zaman gidilen yere gidememe, yol karıştırma ve daha da ileri zamanlarda odaları karıştırmaya kadar gidiyor. Bu dönemlerde hasta gençlik yıllarını yani 30 40 sene öncesindeki en ince ayrıntıdan bahsederken, hasta yakını aklı başında nasılda geçmişinin detayını biliyor diye düşünebilir. Aslında Alzheimer hastalığı, o anki durumda unutma rahatsızlığıdır.

Alzheimer hastalığın öncelikle doktor kontrolünde olunması çok önemlidir. Ancak bitkisel olarak tedaviye destek yöntemleri de mevcuttur.

Soğuk Pres Hindistan Cevizi yağının yapılan araştırmalara göre Alzheimer hastalığına olumlu yönde etkilerinin olduğu ortaya çıkmıştır.

Biberiye’nin Alzheimer hastalığında tedaviye destek olarak kullanılabilindiği bilinmektedir.

Karahindiba, baklagiller, çemen otu ve adaçayının da Alzheimer hastalığında olumlu etkileri olduğu bilinmektedir. Ayrıca ısırgan otunun da Alzheimer hastalığında tedaviye destek olarak kullanılabilineceği bilinmektedir.

Akıl sağlığı çok önemlidir. Doğru beslenerek, beyin jimnastiği yaparak, elimizden geldiği kadar sinir ve stresten uzak durarak Alzheimer’den korunabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: