ananasın faydaları Google

ananas

Ananas hangi hastalıklara etkisi vardır

Ananas ile ilgili bilgiler hakkında yazılar ananas güney amerikada yetiştiği için sıcak iklimleri seven tropikal meyvedir. ananasın içinde vitamin ve mineral deposudur, kalerisi çok düşük olduğundan büyük bölümü sudur. ananasın ve ananas suyunun içinde yağ bulunmadığı için potasyum, maynezyum mineralleri olduğundan emzim etlisi ve antioksidan özelliği olan meyvedir. ananasta bol lif var olduğundan ananas suyu zayıflamaya etkisi büyüktür.

Ananas meyve olarak yenilebildiği gibi suyuda içilip tüketilir. Cildin daha güzel ve pürüzsüz bir yapıya sahip olması için A, B ve C vitaminlerinin yeterli miktarda alınması gerekmektedir. C vitamini kollagen üretimini artırırken, B vitamini hücrelerin yenilenmesini ve çoğalmasını sağlamaktadır ayrıca cildi nemlendirir, saçlara güç verir.

ananasın faydaları

Ananas hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar sindirim sistemine etkilidir, mide çalışmasını hızlandırır, bağırsakları temizler, bağışıklık sistemini kansere karşı harekete geçirir, mide asidine iyi gelir, selülitlere iyi gelir, idrar söktürür, vücut ateşine ananas suyu etkilidir, nezleye ve ateşlenmeye ananas suyu etkilidir, boğaz iltihabını önler, kan dolaşımını hızlandırır, tansiyonu düzenler, strese etkilir,

ananas nasıl kullanılır

Ananas alırken bazı hususlara dikkat edilirse bu faydalardan tam manasıyla yararlanılmış olur. Ananas yaprağı koyu yeşil renktedir ve tazesini ayırt etmekte bu unsur dikkate alınmalıdır. Tam olarak olgunlaşmış ananas yenilmelidir. Olgunlaşmış ananasın dış rengi canlıdır ve bıçakla dışı soyulabilir. Uzmanlar ananasın aşırıya kaçılarak tüketilmesini uygun görmüyor. Kan sulandırıcı ilaç kullananlar, kan pıhtılaşmasında sorun yaşayanlar ananastan uzak durmalıdır. Tüketilirken ortasındaki sert kısım çıkarılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: