anksiyete bozukluğu belirtileri nedir Google

anksiyete

anksiyete bozukluğu belirtileri nedir nedenleri bitkisel tedavi kürü

anksiyete bozukluğu ile ilgili bilgiler hakkında yazılar Ahmet maranki anksiyete bitkisel çözüm Ahmet maranki anksiyete rahatsızlığı ile ilgili önerdiği çözüm önerilerine geçmeden önce anksiyete nedir, anksiyete bozukluğunun belirtileri, tanısı, ve nedenleri üzerinde duralım.

Anksiyete bozukluğu neden kaynaklanır : Anksiyete bozukluğu normal olmayan ve nedeni bilinmeyen tedirginlik ve korku durumudur. Bu tedirginlik ve korku haline somatik belirtiler eşlik eder. Anksiyeteyi genel olarak endişe, kaygı, bunalım, ruh sıkıntısı şeklinde isimlendirmemiz de mümkündür. Anksiyete bozukluğu olan kişiler genellikle kendilerine anksiyete halinde nasıl hissettileri sorulduğunda korku içinde olduklarını ve bu korkunun nedenini tam olarak kavrayamadıklarını, ve kaygı halinin ruh yapısına hakim olduğundan bahseder.

Korku : Korku psikolojik ve fizyolojik bir tepkidir. Korku nedeni belli olan ve çevreden yansıyacak bir etkene karşı verilen tepkidir. Korku kaynağı belli olan bir sebep karşısında psikolojik yansımaları olan bir tepki ile birlikte kendini fizyolojik olarak da gösterir. Tepkiler ise genelleme yapacak olursak: gözbebeklerinde büyüme hali, kalp atım hızının artması, titreme hali, ürperti hissi olabilir. Ankisiyete bozukluğunu nedeni olmayan ya da kaynağı olmayan bir endişe hali ve korku hali şeklinde tanımladık.

Anksiyete bozukluğu olan kişiler yukarıda bahsettiğimiz korku belirtilerini nedensiz olarak gösterirler. Bu tepkilerin şiddeti kişideki anksiyete bozukluğunun durumuna göre değişebilir. Bazıları korku ve endişe sonucunda oluşan tepkilerden çok azını ve şiddet derecesi düşük olarak yaşarlar. Bazı anksiyete bozukluğu durumlarında ise ağır bir korku belirtileri oluşabilir. Bazen bu durum kişide panik haline kadar varabilir.

anksiyete normal bir durummudur : anksiyete durumu herkeste görülebilecek bir durumdur. Anksiyete yaşanılan bir durum olduğu için kişi zaman zaman böyle bir endişe ve korku ve endişe hali hakim olursa kendinde bir hastalığın oluşacağı ya da var olduğu fikrine kapılmamalıdır. Anksiyete normal durum olarak kabul edilmesine örnek vermek gerekirse kız arkadaşınızla ilk buluşmanız, ya da bir boks maçına ilk defa çıkacağınız zaman hissettikleriniz aksiyete durumunun normal olarak kabul edilmesine örnektir. Normal olan bu anksiyete durumunun insanlara faydalı olduğu tarafları da vardır. Normal anksiyete motivasyon da ve anatominizi koruyucu özelliklere sahiptir.

patolojik anksiyete durumu : Aksiyete durumunun bir hastalık olduğuna yani kişide anksiyete bozukluğu olduğunu teşhis edebilmek için uyaran şiddetinin anksiyete şiddeti arasında uyumsuzluk olması, anksiyete şiddetinin azalmak yerine artarak devam etmesi ya da şiddetinde herhangi bir değişkenlik olmaması, anksiyetinin normalliğin ötesine geçmesi durumunda patalojik olarak anksiyetenin varlığından bahsedebiliriz. Anksiyete bozukluğu durumunda kişi çevresine uyum problemleri yaşamaya başlar. İnsanlarla iletişim kurma da sıkıntı yaşar. Anksiyete bozukluğunun en kötü yanlarından biri de kişinin duygularını kontrol etmekte olan acizliğidir.

Anksiyete bozukluğu için bitkisel tedavi : Anksiyete hakkında genel bilgiler verdikten sonra anksiyete bozukluğuna faydalı olabilecek bitkilerden bahsedelim. Anksiyete bozukluğu için bitkisel tedavi yöntemleri üzerinde araştırmalar yapan Ahmet maranki anksiyete bozukluğuna faydalı olabilecek bazı bitkilerden bahsediyor. Ahmet maranki anksiyete bozukluğu şikayeti olanlar için maydanoz, ıspanak ve tere otu kürünü öneriyor. Anksiyete bozukluğu durumunda kullanılacak malzemeleri yani maydanoz, ıspanak ve tere otunu taze ve temiz olanını seçtikten sonra şimdi sıra Ahmet maranki anksiyete kürünü hazırlamaya geldi.

Ahmet maranki anksiyete bozukluğu kürü iki kısımdan oluşur. Bunların ilki sabahları tüketmek için maydanoz ve ıspanağın sapları ile birlikte 5 ila 6 dakika kadar suda kaynatarak daha sonra bu kaynatılan karışımı soğuduktan sonra her sabah suyunu içmek. İkincisi ise akşamları sapları ile birlikte ıspanak ve tere otunun yine aynı şekilde kaynatıp, soğuması ile tüketiyoruz. Bu kürü on gün boyunca uygulamalıyız. Yemeklerden hemen önce tüketmekte yarar vardır.

One Comment

  1. salman diyor ki:

    iyi gunler hocam peki kac bardak su kaynatacagiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: