arpacık hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler Google

arpacik

arpacık hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler

Arpacık Nedir; Halk arasında denilen hastalık göz hekimleri için ikiye ayrılan bir rahatsızlığı içerir. arpacık neden olur biri akut diğeri ise kronik bir durumdur. Bu bir enfeksiyondur üst ve alt göz kapağının içinde kıkırdaktan yapılma bie iskelet vardır. bunun içinde ki bezlerin iltihaplanması durumuna halk arasında arpacık denir. Bu iltihap başladıktan bir süre sonra göze doğru olursa iç kapağın dış tarafına doğru olursa dış arpacık dediğimiz görüntü oluşur.

arpacık bitkisel tedavi : Sarımsağın bir dişi kesilip arpacığa sürülür. Ekşinar suyu veya çayın demi arpacığa sürülür.

Arpacık Bitkisel Çözüm

Arpacık nasıl geçer Papatya, asma yaprağı, ceviz yaprağı, mürver çiçeği, peygamber çiçeği, sinirli ot yaprağı, ayrı ayrı veya karıştırılarak kaynatılıp pansuman yapılır.

Tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Çünkü bu iltihap kendi kendine yada ilaçla toparlansa bile o kıkırdağın içindeki bezlerde kronik olarak duracaktır. Gözün ve vücudun bir sonraki direnci düşünce yeniden aktive olacak ve yendien belkide daha büyük arpacık haline gelecektir. Burada unutulmaması gereken şeylerden biri arpacık denilen şişlik daha sonra orda lokalize kalmayıp etrafa yayılabilir o zamanda göz ve çevresi şişebilir ve çok daha büyük enfeksiyonlara neden olabilir.

Gözde sürekli arpacık çıkıyorsa hangi sorunlar akla gelmeli

gözde arpacık çıkmasının nedenleri Gözde sürekli arpacık çıkması vücudun direncinin düştüğünün işaretidir. Bu direnci düşürecek şeyi vücuttaki enfeksiyon ve bunun dışındaki imnolojik hastalıklar olabileceği gibi psikolojik yada düzensiz hayat uykusuzluk gibi nedenlerde arpacığın nedeni olabilir.

Bu nedenle sık sık arpacık çıkan kişiler her şeyden önce hem göz doktoruna hem dahiliyeye gerekiyorsa dahiliyecinin göndereceği diğer branşlara da muayene olmalıdırlar. Direnç düşükse ve enfeksiyonlar tekrarlıyorsa sonuçta vücutta bir problem var demektir. Bu problemleri bulmak ve aşmak için bir takım testler yapılması gerekmektedir. Ancak bunların ne olacağına yine göz hekimi ve göz hekimin sevk edeceği dahiliye yada diğer hekimler karar verecektir. Hastalarımız kendi başlarına değil hekimlerine başvurarak bu testleri yaptırmaları uygun olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: