asma yaprağının faydaları Google

asma-yapragi

Asma Yaprağı Sağlığımıza Faydaları

Asma yaprağının beş tanesi ortalama 14 kalori gelmektedir. Asma yaprağının kalorisi baya düşüktür, Vitamin içeriği C,E,A,K ve B6, demir, lif, riboflavin, folat, kalsiyum, magnezyum, bakır, manganez gibi besin kaynakları bulunur. Asma yaprakları yüzyıllardır kullanılan ve hala bitkisel uygulamalarda tüketilir. bunlardan bazıları, ishal tedavisinde, ağır adet kanamalarında, rahim kanaması, pamukcuk yaralarında ve aşırı vajinal akıntılarında kullanılır.

Asma yaprağının bir çok çeşidi bulunmaktadır, Üzüm yaprağı olarakda bilinir, Meyvesi yüksek değerde besleyici besinler arasına girer. Üzüm yaprağının bolca yetiştirildiği yer ege bölgesi. meyvesi ister taze şekilde, istersen kurutularak yenir.

Asma Yaprağının Faydaları?

asma yaprağı neye iyi gelir Vücuda kuvvet verir. İshali keser. Sarılığa karşı faydalıdır. Toplardamarları güçlendirici etkiye sahip olan asma yaprakları bacak damarlarındaki şişmelerde, varis ve hemoroide faydalı olmasının yanında rahim kanamalarını da durdurmaya yardımcı olur. Ayrıca, gerek asma yaprağı gerekse kuru üzüm hafızayı kuvvetlendirmekte etkilidir.

asma yaprağı nasıl kullanılır?

asma yaprağı nasıl tüketilmeli Asmanın meyvesi yaş ve kuru olarak tüketilir. Asma Yaprağı ise yemeklerde ve dolma yapımında kullanılır. Asma yaprağının tıbbi etkilerinden birisi de kanamayı durdurmaya yardımcı olmasıdır. Asma yaprağı kaynatılarak elde edilen asma yaprağı suyu düzenli olarak içilmeye devam edilirse alkolü bırakmaya yardımcı olur.

asma yaprağı kürü

Alkolü bırakmak isteyenler için asma yaprağı suyunun alkolizm tedavisinde, Alkolün zararlarını azaltıcı, Alkolü terk ettirici olarak etkilidir, aynı zamanda Akciğer Kanserine karşı da faydalıdır.

asma yaprağı çayı kürü yapılışı ve kullanımı

10-12 adet taze asma yaprağını 1 Su bardağı kaynar suya koyarak 6-7 Dakika kaynattıktan sonra ılımaya bırakın. asma yaprağı çayı olarak ılıkken süzerek için. (her Gün taze olarak hazırlanmalıdır) Bu uygulamayı haftada 2-3 kez yapın. Bu kür uygulayan kişide Alkole karşı tiksinti oluşturacak ve kişinin alkolü kolay bırakmasına yardımcı olacaktır.

3 Comments

  1. hilal diyor ki:

    asma yaprağı gerçekten mucizevi bir bitki, ishal sorunum vardı bu kürü uyguladım. sorunum düzeldi. bilgiler için site yetkililerine teşekkür ederim

  2. saadet diyor ki:

    Ben asma yaprağının sadece dolma yapıldığını biliyordum. Fakat sitede okuyunca ne kadar faydalı bir yaprak olduğunu öğrenmiş oldum. Ayrıca çok lezzetli bir bitkidir. Mevsiminde çok fazla stok yapıp kışında salamura olarak sakladığım bir bitki.

  3. Habibe diyor ki:

    Alkol u bırakmak için deniyorum şu an ….önce beynimde bitirdim…..destek olarak kullanıyorum hoşçakal ın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: