aspir bitkisinin faydaları Google

aspir

aspir bitkisi hangi hastalıklara etkisi vardır

aspirin faydaları ile ilgili bilgiler hakkında yazılar şifalı bitkiler aspir bitkisi nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve zararları nelerdir
aspir bitkisi özellikleri Carthamus tinctorius : Yalancı safran olarak da bilinen Aspir Bitkisi, 80-100 cm kadar boylanabilen, sarı, krem, beyaz, kırmızı veya turuncu çiçekler açan, otsu bir bitkidir. Özellikle aspir tohumu yağ açısından zengindir.
aspir bitkisinin faydaları : aspir bitkisi neye iyi gelir Adet kanamalarını kolaylaştırır. Müshil etkisi ile kabızlığa karşı faydalıdır. Kolesterolü ve kan şekerini dengelemeye yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Başta prostat ve göğüs kanseri olmak üzere kansere karşı da koruyucudur. Vücutta biriken fazla yağı eriterek kilo vermeyi kolaylaştırdığı gibi yağ dokusunun enerjiye ve kas dokusuna dönüşmesine de katkıda bulunur. Ayrıca, kas dokusunu ve kütlesini koruyucu ve yaşlanmanın etkilerini azaltıcıdır.

aspir bitkisi nasıl kullanılır : Aspir tohumu ve aspir çiçeği kurutulduktan sonra kaynatılarak kullanılır. Ayrıca, tohumlarından aspir yağı elde edilir. Aspir Yağı, romatizma olan bölgeye sürülürse romatizma ağrılarını hafifletir.

zayıflamak için aspir yağı nasıl kullanılır

aspir tohumu faydaları : Aspir Tohumu Yağı Üretim şekli olarak, doğallığının koruması bakımından yüksek sıcaklığa maruz bırakılmadan “Soğuk Sıkma Pres” yöntemi kullanılmıştır ve hiçbir Kimyasal işlem uygulanmamıştır, aspir yağı zayıflatırmı tamamen doğal içeriği ile sağlıklı bir şekilde Kilo vermenizi sağlar.

aspir tohumu yağının zayıflamaya faydaları

– Vücutta Biriken Fazla Yağları Eritir,
– Metabolizmayı Hızlandırır,
– Doğum Sonrası Çatlakları Azaltır,
– Cildi Nemlendirir ve Yeniler,
– Anti-Oksidant Etkiye Sahiptir,
– Damar Sertliğini Önler,
– Kabızlığa Karşı Faydalıdır,
– Kolestrol ve Yağ Şekerini Dengeler.

aspir tohumu yağının zararları ve yan etkisi : Bu ürün ilaç değildir. Herhangi bir hastalığı önleme ya da tedavi amacıyla reçete ile satılan ilaçların yerine kullanılamaz. Yukarıdaki bilgiler tavsiye mahiyetindedir. Önerilen ölçüde kullanıldığı sürece herhangi bir yan etkisi yoktur alerjik bünyeli olan kişilerin aspir çekirdeği yağı kullanması tavsiye edilmemektedir.

uyarı : Aspir Tohumu Yağı ambalajı açıldıktan sonra değerli doymamış yağ asitlerinin okside olup yapı bozunmasına uğramaması için buzdolabında muhafaza edilmelidir. Şişe açıldıktan sonra 40 gün içinde tüketilmesi tavsiye edilir. Eğer sizde Zayıflamak ve Aşağıdaki Sorunlarınızdan Kurtulmak istiyorsanız aspir yağı tüketilmeli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: