At Kestanesinin Faydaları Google

atkestanesi

At Kestanesinin Faydaları Nelerdir?

At kestanesinin faydaları cilt kırışıklıklarından tutun da flebit, romatizma ve kas ağrılarından çatlak tedavisine kadar pek çok alanda ortaya çıkmaktadır. Atkestanesinin faydaları özellikle deri toparlama noktasında bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Kırışıklık, çatlak, cilt sıkılaştırma, kılcal damar belirginliği gibi cilt sorunlarının tedavisinde atkestanesinin faydalarından yararlanarak yepyeni bir güzelliğe merhaba diyebilirsiniz.

Atkestanesi bitkisine özellikle deri çatlaklarındaki faydası nedeniyle gün geçtikçe ilgi artmaktadır.

Hamilelik veya kilo alıp vermekten kaynaklanan çatlaklara cerrahi müdahale dahi kesin çözüm olamadığı halde atkestanesi çatlaklarda önemli kapanmalar elde edilmesini sağlamaktadır. Yağ olarak kullanıldığında daha etkili bir cilt iyileştirici ve ağrı giderici olarak karşımıza çıkmaktadır.

Atkestanesinin faydaları Nelerdir:

⋆ Cilt kırışıklıklarının giderilmesinde,
⋆ Yüz bölgesindeki kırmızılığa neden olan cilt yüzeyine yakın kılcal damar belirginleşmesinin tedavisinde,
⋆ Boyun bölgesinde sarkan derinin toparlanmasında,
⋆ Cilt sıkılaştırmada,
⋆ Flebit (bacaklardaki toplardamarların iltihabı) tedavisinde,
⋆ Varis tedavisinde,
⋆ Hemoroid (basur) tedavisinde,

Romatizma ve kas ağrılarının giderilmesinde at kestanesinin faydaları bulunmaktadır. Atkestanesi kullanarak yukarıda belirtilen deri sorunları ve hastalıkların tedavisine katkı sağlayabilirsiniz. Atkestanesinin faydaları bu kadarla da bitmemektedir. Yapılan araştırmalar özellikle cilt sorunlarında atkestanesinin daha birçok yararı bulunduğunu göstermektedir. Kılcal damar belirginleşmesinin giderilmesindeki etkisini gördüğünüzde çok şaşıracaksınız.

Hamilelik çatlakları ve hızlı kilo alıp vermekten kaynaklanan deri çatlaklarının iyileştirilmesinde (sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez düzenli kullanımda, çatlak oluşan bölgelerde gözle görülür bir iyileşme meydana gelmektedir)

3 Comments

 1. Nurhan diyor ki:

  Trombosit düşüklüğü olan biri varis için at kestanesi yağı kullanabilir mi?

 2. ASLI ÖZTÜRK diyor ki:

  Merhabalar annemin eklem ve varis ağrıları vardı. bi tanıdığımın tavsiyesiyle silva pazarlama dan at kestanesi aldık. yaklaşık 1 aydır kullanıyor. mükemmel bi ürün o kadar rahatladı ki ağrılarından dolayı tavsiye eden kişiye bu ürünü bizlere sunan firmaya minnettarız. burdan herkese duyurmak istedim ki sizlerde bu şekilde ağrılar yaşıyorsanız mutlaka kullanın. faydaları saymakla bitmiyor.

 3. servet diyor ki:

  bu gün bende tesadüfen tanıştım diz kapağı altı ayak ağrılarım vardı yürüyemez hale geliyordum
  hemen rahatlattı .fakat geçirmedi . devam edeceğim inş. kalıcı bir çözüm bulurum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: