badem ve badem yağının faydaları Google

badem

badem ve badem yağı hangi hastalıklara etkisi vardır

badem ve badem yağı ile ilgili bilgiler hakkında yazılar şifalı bitkiler badem nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve zararları nelerdir
badem özellikleri prunus amygdalus : Gülgillerden bir çeşit ağacın yemişidir. Meyvesi ancak çağla halindeyken yenir. Olgunlaştıktan sonra, sert kabukla kaplı olan içi yenir. Hekimlikte kullanılan kısmı da burasıdır. Başlıca 2 çeşidi vardır. Acıbadem Tatlıbadem

bademin faydaları : Badem, bedeni ve zihni yorgunluğu giderir. Hamilelerin zayıf düşmemesini sağlar. Sütle içilirse mideyi kuvvetlendirir. Kabızlığı giderir. Nekahat devresini kısaltır. Böbrek mesane ve tenasül yollarındaki iltihapları giderir. Baş ağrısı, karaciğer ve böbrek ağrılarını hafifletir.
badem neye iyi gelir : Bronşit, boğaz ağrısı, anjin, boğaz yanması ve akciğer hastalıklarında faydalıdır. Bademyağı kabızlığı giderir. Egzama ve kaşıntıların verdiği rahatsızlıkları azaltır. Böbrek ve mesane taşlarının düşürülmesine yardım eder. Kulak ağrılarını dindirir.
badem nasıl kullanılır : Yumurtayla karıştırılıp da, basur memelerine sürülecek olursa, ağrı ve yanmaları giderir.

badem yağı ve badem yağının özellikleri : Pembe ve beyaz renklerde çiçekler açan Badem Ağacının meyvesi, olgunlaştıktan sonra sert bir kabukla kaplanır. Acıbadem ve Tatlı badem olmak üzere başlıca iki çeşidi vardır. Bademin, diğer kabuklu yemişler gibi, besin değerleri son derece yüksektir. İçerisinde bol miktarda E Vitamini, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve fosfor bulunmaktadır. Bademin ezilerek yağı elde edilir.

badem yağının faydaları : Vücuda, beyne ve göze kuvvet verir. Yüksek kalori değeriyle kilo almaya yardımcı olur. Baş ve böbrek ağrılarını hafifletir. Soğuk algınlığı ve bronşite iyi gelir.
badem yağı neye iyi gelir : pek çok şifayı içinde barındıran özel bir yağdır. Badem Yağı kabızlığı giderir. Acıbadem Yağı böbrekleri temizler, böbrek iltihabını gidermeye ve böbrek kumunu dökmeye yardımcı olur. Basur olan yere sürülürse ağrı ve yanmaları giderir. Egzama kaşıntılarını azaltır. Tatlı Badem Yağı en eski bakım ürünlerinden biridir. Hassas ve kuru ciltlere sürülürse cildi besler ve pürüzleri giderir.

badem yağı nasıl kullanılır : Badem taze olarak yenebileceği gibi olgunlaştıktan sonra çekirdeği de yenebilir. Badem Yağı makyaj çıkarıcı, cilt temizleyici ve yumuşatıcı olarak kullanılabilir. Özellikle hamilelerin cilt çatlaklarının oluşumunu ve iz bırakmasını önlemek için kullanılır.
badem yağı nasıl tüketilmeli : Badem, yemeklere ve tatlılara ayrı bir lezzet katmanın yanında besin değerlerini de arttırır.

badem zayıflatırmı : Badem el yapımı vücut bakım preparatlarında hem tatlı badem yağı hemde badem özü kullanıyor. Tatlı Badem yağı, asya ve akdenizin yerlilerinden badem ağacının kurutulmuş çekirdeklerinden elde ediliyor. Kullandığımız badem yağı göcek‘ten geliyor. Kokusu olmayan yağ harikulade bir yumuşatıcı ve deriyi düzenliyor. Ayrıca deriyi yumuşatıyor ve cilde nem kaybını ve emilimini dengelemesi içinde destek oluyor. Tatlı badem yağı vitaminlerle ve minerallerle yüklüdür. Kaşınan, kuru ve iltihaplı deriyi rahatlatan etkisiylede tanınıyor.

Amerikada yapılan bir araştırma 10 hafta boyunca günde iki avuç düzenli olarak yenecek bademin tokluk hissi vererek obeziteye karşı mücadelede yararlı olduğunu gösterdi. Sonuçları kamuoyuna boston kentinde yapılan obezite yıllık bilimsel toplantı sında duyurulan çalışmada 20 aşırı kilolu kadına badem diyeti uygulandı. İki gruba ayrılan kadınlardan birinci gruba 10 hafta boyunca badem yedirildi. Diğer gruba ise badem verilmedi. Sürenin sonunda badem yiyen grupta yemek yeme isteğinin daha azaldığı ortaya çıktı. Araştırmacılar içindeki antioksidanlar, vitamin E ve magnezyum tokluk hissi veriyor. Kimse badem zayıflatıyor sanmasın dediler.

bademin zararları ve yan etkileri : Acı badem yağının, Yüksek miktarlarda alınması zararlıdır.

badem yağı saç bakımı : Badem Yağı ile Doğal Saç Bakımı nasıl diye merak edenlere öncesinde bu yağın çok yararlı bir besin oldugunu ifade etmemiz gerekiyorBadem yağında bir çok fayda var bunlardan biriside saçlar için olan yararları Badem yağı, saç ve cilt bakımında kullanılan doğal bir üründür
badem yağı saça iyi gelirmi : Mineral katkısı yüksek, cildin ve saçların E vitamini gereksinimini karşılayan çok yararlı bir yağdır Özellikle saçlar için, badem yağı bir mucizedir.
badem yağı saça faydası : Saç güçlendirici, kırık oluşumunu engelleyici, besleyici, koruyucu ve nemlendirici olarak saç bakımında kullanılmaktadır
badem yağı saça nasıl sürülür : Badem yağını Banyo yaptıkdan sonra elinize biraz sürüp nemli saç uçlarınıza yaymanız, bir çok saç kreminden ve jöleden daha etkili bir sonuç verecektir Ve kurumuş saç uçlarınız oldukça canlı görünecektir.
badem yağı saça nasıl kullanılır : eve geldiğiniz bir akşam badem yağını tek başına saç diplerinize sürebilir, bir yada ki saat beklettikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz buda saçlarınız için oldukca faydalı bir bakım olacaktır
badem yağı saça nasıl uygulanır : Badem yağı sürülmüş saç ile ile hemen duşa girilmemelidir Çünkü yukarıdan aşağıya doğru akan suyun saçta bulunan badem yağını vücuda yayacağı ve badem yağını vücuttan çıkarması zorlaşacaktır Bu yüzden önce saçınızı yıkayarak uygulanmalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: