bademcik iltihabı nasıl geçer Google

bademcik-iltihabi

Bademcik İltihabı Nasıl Geçer

Bademciklerimiz vücudumuzun bağışıklık sisteminin somut bir organı olarak gösterilmektedir. Çünkü bademciklerimiz şiştiği zaman genelde bir rahatsızlıkla karşılaşırız. Kısacası bademciklerin şişmesi ya da iltihaplanması bize hasta olacağımızın bir habercisidir ve bir an önce tedavi edilmesi gerekir.

Çünkü bademciklerden kaynaklı rahatsızlıklarda bademciklerin tedavi edilmesi hastalığın önlenmesindeki en büyük etkendir.

Bademcik iltihabı olduğunuzu anlamak çok kolaydır. Eğer 39-40 derece arasında ateşiniz çıktıysa, boğazlarda ağrı, şişkinlik ve kızarıklık varsa çok yüksek ihtimalle bademcikleriniz iltihaplanmış demektir ve iyi bir sağlık bakımına ihtiyacınız vardır. Bu anlamda genelde doktora gitmek en mantıklı çözüm olacaktır. Fakat hepimizin bildiği gibi her zaman doktora ulaşmamız mümkün değildir. İşte tedavi sürecine kadar evde yapabileceğiniz bitkisel tedaviler oldukça iyi olacak ve sizi rahatlatacaktır.

Bademcik İltihabının Bitkisel Tedavisi

Bademcik iltihaplarında en çok tercih edilen tedavi yöntemi adaçayıdır. Çünkü adaçayının mikrop öldürme gibi bir özelliği vardır. Dolayısı ile ılık yarım bardak adaçayını gargara yaparsanız, mikroplar ölecek ve ağrı biraz daha azalır ve önlenir.

Ayrıca ezdiğiniz bir diş sarımsak üzerine ekleyeceğiniz bir çay kaşığı tuzu, yarım bardak su ile karıştırarak da gargara yapabilirsiniz. Bu sayede de şişkinlik varsa büyük ölçüde azalacaktır ve çok daha rahat nefes almaya başlayacaksınızdır.

Bu tarz yöntemlerin yanı sıra direk olarak tükettiğinizde antibiyotik etkisi yaratacak bitkisel ürünler arasında portakal, mandalina ve greyfurt gibi C vitamini yüksek meyveler vardır. Ayrıca böğürtlen ve karahindiba kökü de oldukça iyi gelir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: