Bağırsak iltihabı Bitkisel Tedavi Google

bagirsak-iltihabi

Bağırsak İltihabı Bitkisel Tedavi

Bağırsak iltihabının günümüzde yaygın bir hale gelmesinin en büyük sebeplerinden biri de kirli suların içme sularına ya da besin öğelerine bulaşması sonucunda kişinin bu sularla teması ya da direk vücuda alması şeklinde oluşur ve ortaya çıkar.

Daha çok az gelişmiş ülkelerde yaygın olan bu hastalık belediyelerin alt yapı hizmetine gereken özeni göstermemesi sonucunda kanalizasyon sularının kullanma suları ile karışması sonucunda karşımıza çıkmaktadır.

Bunun dışında bakterilerin toksinlerinin temas etmiş olduğu besinlerin kullanılması sonucunda besin zehirlenmesi sonucunda da bağırsak iltihabı görülmektedir. Hijyen şartları iyi olmayan yerlerden yemek yenmemeli ve kaynağı belli olmayan sular tüketilmemeli ayrıca gıdalar bol su ile yıkanarak tüketilmelidir.

Bağırsak iltihabı çok uzun sürmeyen ve uygun tedavi ile kolayca iyileşebilen bir hastalıktır. Bağırsak iltihabının tedavisinde hastanın bol sıvı tüketmesi sağlanmalı ancak asitli içeceklerden uzak durulmalıdır.

İltihap hastalıkları uzmanının tavsiye edeceği antibiyotikler kullanılmalı ve hastalığın seyri takip edilmeli hijyen kurallarına uygun olarak tedaviye devam edilmelidir.

Bağırsak iltihabı erken dönemde ve uygun tedavi ile karşılanmazsa öldürücü olabilmektedir. Bağırsak iltihabında hastanın kaybettiği sıvının mutlaka tekrar yerine konması ve böbrek kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

Bitkisel tedavi için kür

Bir çorba kaşığı balın üzerine çay kaşığının yarısı kadar kına konur bir kerede tüketilir. Başka bir kür ise; Dört bardak suyun içine bir tutam yasemin konarak 3 günde içilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: