Bağırsak Kurdu Neden Olur Bitkisel Tedavi Google

bagirsak-kurdu

Bağırsak Kurdu Belirtileri ve Bitkisel Tedavi Kürü

Bağırsak kurtları aslında bağırsak parazitleridir. Bu parazitler halk arasında kıl kurdu, kamçılı kurt, kancalı kurt veya şerit diye tanınırlar. Özellikle çocuklarda daha sık rastlanmakla beraber hemen herkeste görülebilmektedir.

Bağırsak parazitleri bulaşıcı olduğu için evdeki birinde varsa diğer ev sakinlerine de bulaşma riski vardır. Bu nedenle, evdeki bir bireyde görülen bağırsak paraziti hastalığına karşı diğer ev üyeleri de gerekli tedbirleri almak zorundadır.

Bağırsak paraziti hastalığı (bağırsak kurdu) zamanında tedavi edilmezse kansızlık, barsak tıkanması, çocukların büyümesinde gecikme, akciğer rahatsızlığı belirtileri, karaciğer-dalak büyümeleri, deri döküntüleri, hatta ağır organ hasarlarına bile neden olabilmektedir.

Bağırsak Kurdu Nedenleri

Bağırsak kurdunun bulaşma nedenlerinin en başında kirli sular gelmektedir. Evinizde kullandığınız şebeke suyunun da kirli olması durumunda yıkadığınız sebzelerden, musluklardan içilen sudan, parazit yumurtalarının bırakıldığı çarşaf ve giysilerden insanlara geçebilir.

Bağırsak Kurdunun Bitkisel Tedavisi

Nohut Kürü : Nohut yumuşayıncaya kadar sirkenin içinde bekletilir. Yumuşayan nohut sabahları aç karnına 5-6 adet yenilirse bağırsak parazitlerini döker.
Süt Kürü : Her sabah aç karnına içilecek bir su bardağı süt parazitleri tedavi eder.
Aynısefa Kürü : Bir su bardağı kaynar suyun içine bir çay kaşığı aynısefa çiçeği katılıp kısa bir süre demlenmesi beklendikten sonra sabahları aç karnına içilir.
Papatya Kürü : Bir litre suyun içine 2 avuç papatya katılıp kaynatılmasının ardından sabahları aç karnına ve yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
Defne ve Pelin otlu Kür : Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı defne ve bir çorba kaşığı pelin otu katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek sabahları aç karnına ve yatmadan önce birer su bardağı içilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: