Bağırsak Yumuşatan Bitki Çayları Google

bitki-cayi

Kabızlık Sorununa Bitki Çayları ile Son

Kabızlık nerdeyse herkesin kısa süreli ya da uzun soluklu yaşadığı bir sıkıntıdır. Bu sıkıntıdan kurtulmak için birçok yol denenmiştir. İlaçla yapılan müdahalelere vücut alışıyor ve doğal yolla bir daha bağırsaklarımız çalışmıyor yani tembelleşiyor. O yüzden kabızlık durumunuzda çok fazla ilaç kullanmayın.

Oturma egzersizleri yapın yani tuvaletinizin geldiğini hissetmeseniz bile belli aralıklarla lavaboya gidin ve hafif hafif ıkının. Emin olun bunun faydasını göreceksinizdir. Ama eğer bir tıkaç oluştuysa bunda yapılacak tek çare bağırsakları yumuşatmak olacaktır.

bağırsak Yumuşatmak için Hangi Çaylar içilmeli

Bağırsak yumuşatan bitki çayları ile tıkaç oluşan bölgeleri yumuşatarak daha rahat sindirim ve boşaltım işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Nane çayı; sindirimin daha etkili oluşmasını ve gaz ve şişkinlik gibi sıkıntıların en aza indirilmesini sağlayacaktır. Rezene çayı; bağırsaklarda çok fazla sertleşen ve dışkının dışarı atılmasına engel olan tıkaçların yumuşamasını sağlayarak daha kolay ve rahat bir şekilde tuvaletinizi yapmanızı sağlar.

Bağırsak yumuşatan bitkiler ile yapılan bitkisel çaylar arasındaki detoks çayları; kuşburnu, zencefil, ısırgan, karahindiba, ekinazya ve karanfil çayları biriken toksinlerin atılmasını ve bağırsağın daha hızlı çalışmasını sağlar. Bu çaylar kabızlığı gidererek ishal yapar. İştah azaltan çaylar; kabızlık genelde çok fazla yemek tüketiminden sonra gerçekleştiği için yemekte az yemenizi sağlamakta bağırsaklarınızı rahatlatacaktır.

Bağırsak yumuşatan bitki çayları kullanılarak aşırıya kaçılmamalıdır. Yoksa başka bir sağlık sorunu gelişebilir. Bunun için detaylı bir araştırma yaptıktan sonra bitki çayınızı yapıp içmeye başlamanız tavsiye edilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: