bamyanın faydaları nelerdir Google

bamya

bamya hangi hastalıklara etkisi vardır

bamya çiçeği ile ilgili bilgiler hakkında yazılar şifalı bitkiler bamya nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve zararları nelerdir
bamya : Daha çok ılıman iklimlerde yetişen Bamya, meyvesi yuvarlak, oval ve yeşil; yaprakları asma yaprağı şeklinde bir bitkidir.

bamyanın özellikleri ( hibiscus esculentus ) : Ebegümecigiller familyasından; yaprakları asma yaprağına benzeyen, meyvesi beş bölmeli, tohumları yuvarlak ve yeşilimtrak gri renkte, sebze olarak yenen bir bitkidir. Amasya, Balıkesir bamyası gibi çeşitleri vardır.

bamyanın faydaları : bamya gaz yaparmı Mide ve bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayarak sindirim sistemine yardımcı olur. bamya ishal yaparmı Lif oranı yüksek bir besin olan Bamya, idrar söktürücüdür ve kabızlığı gidermekte faydalıdır. Mineraller açısından da zengin bir sebze olan Bamya, halsizliğe iyi gelir.
bamya neye iyi gelir : Kabızlığı giderir. Mide ve bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar.

bamya nasıl kullanılır : Bamya, iyice olgunlaşıp kartlaşmadan taze olarak toplanmalı ve tüketilmelidir. Yaş ya da kuru olarak tüketilmeli. Bamyanın çiçeği de faydalıdır. Çiçekleri ezilip kaynatılarak suyu içilirse göğsü rahatlatır ve yumuşatır.

bamya çiçeği çayı

bamya çiçek çayı için bitkiler : bamya çiçeği, kekik, ısırgan Otu, zeytin yaprağı, defne yaprağı, böğürtlen yaprağı, mersin yaprağı, yavşan otu
bamya çiçeği çayı nasıl yapılır : tarifi. 1 tatlı kaşığı bitkisel çaydan fincanınıza koyun, Kaynamış suyu ilave edin ve iyice karıştırın, Karışım 5 dk. dinlendikten sonra isteğe bağlı olarak limon veya bal ile tatlandırıp içebilirsiniz.
bamya çiçeği çayının faydaları : Ferahlatıcı ve yatıştırıcıdır. Antiseptiktir. Kanı temizleme özelliği vardır. Şeker hastalığına karşı etkilidir. İltihap gidericidir. Kandaki şeker oranını düzenler. Mikrop öldürücüdür. Şeker hastalığına karşı etlidir.

bamya tohumunun faydaları : bamya tohumu, Dahilen göğüs yumuşatıcı, lapa halinde haricen çıbanları olgunlaştırıcıdır. bamya tohumu neye iyi gelir Kabızlığa karşı etkili ve zararsız bir drogdur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: