bit otunun faydaları Google

bitotu

bit otu hangi hastalıklara etkisi vardır

bit otu ile ilgili bilgiler hakkında yazılar şifalı bitkiler bit otu nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve zararları nelerdir
bit otu : düğünçiçeğigiller familyasından olup, oratalama 1 metre boyunda, tek yıllık otsu bir bitkidir. Zehirlidir. Bit otunun bir çok çeşidi bulunur. Bit otunun adından da anlaşıldığı gibi bit pire ve kene gibi hayvanları öldürmekte kullanılır. Ayrıca romatizma ağrılarına iyi gelir

bit otu özellikleri : Delphinium staphisagria Bir metreye kadar uzayabilen, mor renkte çiçekler açan, iki yıllık, otsu bir bitkidir. Hazeran ya da Hezaren olarak da bilinir. İçerisinde çeşitli alkaloitler, sabit ve uçucu bir yağ bulunur.

bit otunun faydaları : Bit, pire, kene gibi zararlıları öldürmekte etkilidir. Romatizma ağrılarını hafifletir.

bit otu nasıl kullanılır : Meyve tohumları toz haline getirildikten sonra merhem olarak ya da kaynatılarak kullanılır. Oldukça zehirli bir bitki olduğu için dahili ve harici olarak kullanımı artık tercih edilmemektedir. Hazeran (Bit otu), yerine başka şifalı bitkiler kullanılmaktadır.

bit otu saç : Saç dökülmesini ilk kullanımda engeller saç derisindeki bakteri ve kepek gibi oluşumları engeller saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırır. bit otu ne işe yarar Saça parlaklık verir, hızlı uzamansını sağlar saç uçrarındaki kırıkları onarır. Saçların seyrek olduğu bölgelerde ise ölü olan saç diplerini canlandırır saç çıkmasına neden olur.

bit otu yağı alırken dikkatli olunmalıdır. Bu ürün ile evde saç bakımı yapmak hem ekonomik hemde sonuç alınabilecek kesin bir yöntemdir.

bit otu zararları ve yan etkisi : Vucuda drekt olarak teması engellenmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: