Böbrek iltihabı Bitkisel Tedavi Google

bobrek-iltihabi

Böbrek İltihabı Tedavisi

Böbrek, vücudumuzdaki en önemli organlarımızdan biridir. Böbrek ile ilgili rahatsızlıklara hemen hemen hepimiz yakalanmışızdır. Böbrek iltihabının çeşitleri vardır. 2 türlü böbrek iltihaplanması vardır. Akut böbrek iltihaplanması ve kronik böbrek iltihaplanmasıdır. Özellikle akut böbrek iltihabı böbrek ile ilgili en önemli rahatsızlıklardan biridir.

Peki, nedir bu böbrek iltihabı? Nasıl oluşur, bitkisel tedavi yollarla destek olanağı var mıdır? hangi şifalı bitkiler iyi gelir? böbrek iltihabı nasıl geçer? ne iyi gelir? doğal faydalı bitkiler ile çözüm

Sindirim yolları ile vücuda giren mikroplardan dolayı böbrek iltihabı oluşabilir. Aynı zamanda zehirlenmelerden dolayı da böbrek iltihabı oluşur. Hamilelik ve böbrek taşı gibi olaylarda da böbrek iltihaplanması görülebilmektedir.

Aniden böbrek kısmımızda oluşan ağrı ile hissettirir kendini akut böbrek iltihabı… Ayrıca idrar yaparken yanma ve ağrıda yapmaktadır bu hastalık. Akut böbrek iltihabı olan hastalar öncelikle doktor kontrolünde olmalıdırlar. Diğer önemli nokta ise tuzsuz bir diyete girilmesidir. Tuz böbreklere zarar verir.

Böbrek iltihaplanmasını; üşüme, ateş, ağrılı idrar ve yanlarda ağrı gibi belirtiler ile kendini gösterir. Bu belirtileri vücudunuzda hissederseniz mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Her hastalıkta olduğu gibi böbrek iltihabında da bitkisel olarak tedaviye destek vermek kesinlikle mümkündür. Kiraz sapının kaynatılması özellikle akut böbrek iltihaplanmasında önerilmektedir.

Böbreğimdeki iltihap Bitkisel Nasıl Geçer?

Akut böbrek iltihabında özellikle bir çay karışımı önerilmektedir ki; mersin yaprağı, funda yaprağı, kocayemiş yaprağı, ada çayı, ve maydanoz sapının karıştırılarak kaynatıldığı çaydır. BU hastalıkta kiraz sapının kaynatılması da özellikle önerilmektedir. Ayrıca mısır püskülü ile kaynatılıp yapılacak çay da tedaviye destek olarak kullanılabilinmektedir. Maydanoz suyunun kaynatılıp içilmesi de bu hastalıkta tedaviye destek aşamasında oldukça önemli bir yer tutmaktadır. her gün maydanoz suyu kaynatıp içmekte böbrekleri kesinlikle temizlemektedir.

Unutmayalım ki sağlığımız her şeyden ve herkesten önemlidir. Hele ki vücudumuzda çok önemli işlevlere sahip organlarımızdan olan böbreklerimiz çok daha fazla önemlidir. Bu nedenle böbrek sağlığımızı kesinlikle önemsemeliyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: