Böbrek Taşı Bitkisel Çözüm Google

bobrek-tasi

Böbrek Taşına Bitkisel çözüm

Birçoğumuzun bir böbrek taşı hikâyesi vardır. Ya da çok yakınından dolayı böbrek taşının ne olduğunu biliyordur. Haydi, gelin hep birlikte böbrek taşı nedir? Nasıl oluşur? Ve bitkisel tedavi yöntemleri arasında şifalı bitkiler var mıdır? Sorularına yanıtlar arayalım.

Böbrek taşları, idrardaki kalsiyum ve ürik asit gibi belli maddelerin kristalleşmesi ve zamanla bu kristallerin kümeleşmesi sonucu oluşmaktadır. Peki, bu böbrek taşları vücudumuzda nerede meydana gelir?

Böbrek taşı en genel görülen hali ile idrarın, yollarına geçmeden önce toplandığı böbreğin orta kısmında meydana gelir. Böbrek taşının tedavisi vardır. Küçük ve büyük böbrek taşları oluşabilir.

Küçük böbrek taşarlı vücudu terk edebilirken, büyük böbrek taşları hastalığa neden olur kırılması veya alınması gerekebilir. Yani böbrek taşlarının büyük bölümü hiç bir tıbbi müdahale yapılmadan bile kendi kendine düşebilmektedir.

Ancak büyüklüğü belli bir santimi geçmiş böbrek taşları için hem tıbbi müdahale sonrasında bitkisel destekleyici tedaviler gerekmektedir.

Böbrek Taşına Ne iyi Gelir

Yukarıda da giriş yaptığımız gibi böbrek taşı rahatsızlığında tedaviye destek olarak kullanılabilen bitkiler de mevcuttur. Böbrek taşına iyi gelen bitkiler arasında çoban kesesi bitkisi, böbrek taşı düşürmede oldukça etkilidir. Mısır püskülü de böbrek taşı düşürmede en az çoban kesesi kadar iddialıdır.

Avakado çayının da böbrek taşı düşürmede etkisin büyük olduğu söylenmektedir. Böbrek taşı düşürmede tedaviye destek olarak bayır turpu da kullanılabilir. Hazenbel kökü ile yapılacak şerbetinde böbrek taşı düşürmede etkili olduğu söylenmektedir.

One Comment

  1. alaaddin diyor ki:

    çok teşekkürler..ağrısız sancısız ameliyatsız böbrek taşı düşürmek içi size böbson bitki özü çayınıda tavsiye ediliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: