Boğazdaki Gıcıklanmaya Ne İyi Gelir Google

boğaz gıcıklanması

Boğazdaki Gıcıklanma Nasıl Geçer? Bitkisel Ne iyi Gelir

Son dönemlerde Boğaz Gıcıklığına sebep olarak özellikle havaların nasıl olacağı kestirilemediği için insanlar ne giyeceklerini şaşırmış durumdalar. Kalın giyinilse sıcak havaya denk geliniyor, ince giyinirse soğuk ve yağmurlu güne denk geliyor. Bu sebeple şu sıralar yatak döşek hasta yatanların sayısı bir hayli fazla.

Antibiyotik sizi iyileştirdikten sonra hastalığın kapanışı yine boğaz problemleriyle oluyor.

Boğazdaki Gıcıklanmanın Nedenleri;

Hasta olanların pek çoğunun şikâyeti ise önce boğaz ağrısı ile başlıyor. Özellikle bademciklerini aldırmamış olanlar 3-5 gün bu boğaz ağrısını çektikten sonra hapşırmaya, baş ağrısı ve halsizlik belirtileriyle karşılaşmaya başlıyor. Ve bunu göz- burun akıntısı takip ediyor. Bu durumda mutlaka ama mutlaka doktora gidilip antibiyotik kullanılması gerekir.

Boğazdaki Gıcıklanmanın Zararları;

Hiçbir hastalık belirtisi yaşamasanız bile boğazınızda tükürük ve iltihap birikmesi, kuru öksürük gibi sorunlar yaşamaya başlıyorsunuz. Bu durumda öksürük ilacı da kullanabilirsiniz ama hastalığınız sırasında yeterince aldığınız ilaçlardan ötürü artık ilaç kullanmak istemiyorum derseniz ve boğazdaki gıcıklanmaya ne iyi gelir diye bitkisel bir çözüm arıyorsanız yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Boğazdaki Gıcıklanmaya Ne İyi Gelir?

Boğazdaki Gıcık Nasıl Geçer? diye sorarsanız size vereceğimiz ilk öneri mutlaka bol bol sıvı tüketmeniz olacaktır. Bunun yanında yine çokça bitki çayı tüketmelisiniz. Özellikle aktarlardan alacağınız doğal adaçayı ile demleyeceğiniz çayı günde 1 veya 2 kere içerseniz boğaz ağrınıza ve gıcıklanmasına çok iyi gelecektir.

Boğazınızda var olan sertliğin yumuşamasına ve sürtünme ile iyice tahriş olan nefes yolunuzun normale dönmesine yardımcı olacaktır. İlaç içip fazlaca toksinlere maruz kalacağınıza doğanın mucizelerinden faydalanın, sağlık bulun. Doğada her şeyin bir çaresi vardır. Eğer sizin de doğal yollardan boğazdaki gıcıklanma nasıl geçer diye sonuçlara ihtiyacınız oluyorsa adaçayı önerisi bir deneyin. Bitkisel olduğu için bir yan etkisi de olmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: