Bronşit Hastalığı Geçicimi dir Kalıcımı dır? Google

bronsit

Bronşit Geçer mi Kalır mı?

Bronşit, akciğer de oluşan ve akciğer de olan hava yollarının iltihaplanmasına denmektedir. İltihap yapıcı mikropların neden olduğu hastalık, çevresel olabileceği gibi kalıtımsal da olabilmektedir. Hastalık, akut ve kronik olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. Hastalığın oluşması birçok sebebe bağlıdır. rutubetli iklim şartları, ani üşütme, tozlar, sigara dumanı, alerjik reaksiyonlar sebepler arasında sayılmaktadır.

Doğal yöntemlerin her zaman daha ilgi çekici olduğu düşünüldüğünde her hastalığa iyi gelen bitkiler vardır.

Bu sebepler arasında sigara ilk sırayı almaktadır. Bazı kişilerin de akciğer savunma mekanizmaları diğer insanlara göre daha zayıftır ve bu kişiler kronik Olarak bu hastalığı yaşamaları daha elverişlidir.

Hastalık, kendini öksürük ve balgam ile göstermekte hastalığın kendiliğinden geçebilme ihtimali bulunsa da devamlı hale gelme ihtimali de bulunmaktadır.

Vücudun doğal işleyişini sağlamak için ve sağlıklı kalabilmek için her zaman sebze tüketimi çok önemlidir. Bronşite iyi gelen bitkiler yulaf içerikli olan bitkilerdir.

Bronşit Nasıl Geçer?

Havuç, dolmalık biber ve kereviz tüketilmesi gereken sebzeler arasındadır. Ayrıca kekik, ıtır ve ıtır çiçeği, sarımsak, bitki çayları özellikle ada çayı, pekmez, turunçgillerden C vitamini içermesi nedeni ile portakal, greyfurt ve limon da iyi gelmektedir.

Bronşit tedavisinde ilk yapılması gereken eğer sigara kullanılıyorsa derhal sigaranın bırakılması olacaktır. kişi, bronşları tahriş eden ortamlardan uzak durmalıdır. İlaç tedavisi olarak bronşları genişletici ve balgam söktürücü ilaçlar kullanılmaktadır. bitkilerin tedavisi akut ve kronik bronşite de uygulanmaktadır.

2 Comments

  1. emrah diyor ki:

    Merhaba kronik bronşit rekrar eden bir hastalık mıdır yani yaz kış farketmeden kokular olsun ( sigara dumanı dahil ) toz olsun kimyevi maddeler yüzünden tekrar edebiliyomu bana 1 hafta önce tanı konuldu nasıl hareket etmem gerektiğini Anlatabilirseniz çok sevinirim

  2. veysel diyor ki:

    bana da bu tanı konulduktan sonra parfüm deodorant sigara gibi alışkanlıklarımdan uzak duruyorum ama yinede sigara dumanı ve toz’a maruz kalabiliyorum ve sürekli tekrar ediyor.umarım geçici bi durumdur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: