buğday yağının faydaları Google

bugday

buğday yağı hangi hastalıklara etkisi vardır

buğday yağı ile ilgili bilgiler hakkında yazılar şifalı bitkiler buğday yağı nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve zararları nelerdir
buğday yağı özellikleri : B vitaminleri ve mineraller içerir. Özellikle E vitamini yönünden zengindir. Buğdaydan elde edilen buğday yağı cilt ve saç bakımı için çok faydalıdır. buğday yağı ne işe yarar Buğday yağı kırışıklıkları ve yaşlanmanın etkilerini azaltır. Saçlara yumuşaklık ve parlaklık verir. Saç dökülmesini önler. Aynı zamanda etkili bir antioksidandır.

buğday yağının faydaları : Hücre yenileyicidir. Kabızlığı önler. Saç için kepek oluşumunu engeller. Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Saça güç, parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Yüzün ve vücudun E vitamini ihtiyacını karşılar.
buğday yağı neye iyi gelir : Ayrıca hassas ve yıpranmış saçlar için faydalıdır. Beyni ve gözü kuvvetlendirir. Zihin yorgunluğuna iyi gelir ve sinirleri yatıştırır.

buğday yağı cilde faydaları : Cilt lekeleri, güneş lekeleri ve doğum lekelerini gidermeye yardımcı olur. Cilde güzellik verir. Cildi besler, pürüzsüzleştirir ve kilo kaybı sorunlarına karşı güvenle uygulanır.

buğday yağı nasıl kullanılır : günlük 1 çay kaşığı kullanılır. Haricen; saç için friksiyon, cilt için masaj şeklinde uygulanır. Selülit için, yarık yara ve diğer cilt problemlerinde etkili olarak kullanılabilir. Cildin nemli olmasını, yaşlılık etkilerinden korunma aşamasında ve kırışıklık giderilmesi gibi cilt sorunlarında tüketilmeli buğday yağının çok olumlu etkileri bulunur.

buğday yağı saça faydaları : buğday yağı kürü Saçlarınıza da iyi gelir. Saçları yumuşak ve parlak yapar. Buğdayın içerisindeki proteinler, saçın dış etkenlere daha dayanıklı olmasını sağlayan bir koruyucu tabaka oluşturur. Bundan dolayıdır ki pek çok saç bakım ürününün içerisinde buğday yağı bulunur. Sağlık için, darı özü, B vitamini ve L-Cystin proteini ile karıştırılmış buğday yağı kapsüllerinden alın (eczanelerde bulunur). Bunlar saç dökülmesi ve diğer saç problemlerine iyi gelecektir.

buğday yağı ile saç bakımı kürü
malzemeler : Bir yumurta sarısı, bir kaşık bal, bir kahve fincanı buğday yağı.
buğday yağı saç bakımı kürü nasıl yapılır : hazırlanışı Yumurta sarısı, bal ve buğday yağını iyice biribirine karıştırıp saçınıza sürün. Buğday yağı yerine saf zeytinyağı da kullanabilirsiniz. Başanıza sıcak bir havlu sararak bu şekilde bir saat bekleyin. Sonra saçlarınızı yıkayın. Karışımı saçınıza sürerken bir taraftan da ensenizden tepeye doğru masaj yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız. buğday yağı kullanan Saçlarınız çok zayıf ise bu kürü haftada bir kez olmak üzere bir ay boyunca sürün.

buğday yağı ile gözaltı bakım kürü
buğday yağı göz altı için : Arı sütü polen balın içine bir damla kayısı yağı, üzerine bir damla buğday yağı konulup sürülecek. Evde var ise içine iki damla E vitamini ampulü kırılıyor. Karışım 10-15 dakika gözaltında bırakılıp sonra siliniyor. Arı sütü polen bal gözaltını toparlıyor. Göz altı morlukları ve göz çevresi bakımı için evde buğday yağı ile hazırlayacağınız göz kremleri çok işinizer yarayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: