burun akıntısı nasıl geçer Google

burun-akintisi

Burun Akıntısı Nasıl Geçer?

Burun akıntısı kış aylarına girdiğimiz şu günlerde en çok görülen rahatsızlıklardan birisi kuşkusuz burun akıntısıdır. Birçok insan burun akıntısını çok fazla önemsemese de aslında ilerleyen dönemlerde çok büyük hastalıklara yol açabilmektedir. Bu sebepten dolayı burun akıntısına baştan tedbir almak yapılacak en doğru davranış olacaktır.

Burun akıntısının pek çok farklı şekli ve türü vardır. Sıklıkla akan ve adeta bir musluktan akan suya benzeyen burun akıntısı nezleye işarettir. Su gibi renksiz bir şekilde akan burun akıntısı ise daha çok bir alerjiden kaynaklanmaktadır. Akıntının koyu olması ise basit virüslerden kaynaklı olarak görülebilmektedir.

Burun akıntısı nasıl geçer sorusuna bir çok insan burun akıntısını önlemek için çeşitli ilaçlar kullansa da genel olarak ilaç tedavileri tam sonuç vermemekle beraber hem de sağlığınıza zarar verebilmektedir. Bu yüzden burun akıntısını kesmek için bitkisel tedavi her zaman çok daha iyi sonuç verecektir.

burun akıntısına hangi bitkiler ne iyi gelir?

– İlk olarak limon ve su kürü oldukça güzel gelecektir. Günde 3 kez alık bir su içerisine yaklaşık olarak 7-8 damla limon damlatın ve burnunuza çekin. Zamanla burun akıntınızı keser.

– Zencefil kökü ya da yaprağını iyice çiğneyin. Çıkan suyu yutun ve vücudunuzdaki dolaşımı arttırın. Bu sayede burun akıntınız 3-4 gün içerisinde geçecektir.

– Ilık bir su içerisine yeterince tuz koyun ve iyice karıştırın daha sonrasında varsa bir damlalığınız yoksa da çay kaşığı üzerinden bu karışımı burnunuza yavaşça çekiniz. 2-3 gün bunu uyguladığınızda muhtemelen burun akıntınız geçer.

6 Comments

 1. yeşim diyor ki:

  benim burnum akıyor hemde devamlı bu bitkileri deneyecegim. insallah burun akıntım durur

 2. Hasan diyor ki:

  Hepside 3 4 gunde gecmesi icin.. zaten burun akintisi 3 4 gun suruyor bu nasil etki ??? Anlamiyorum ayni gun kesecek bir fikir yok mu ?

 3. merthan diyor ki:

  hic gulecegim yoktu ulan zaten 2 gun surer akinti buldugunuz careye bakin

 4. Saniye diyor ki:

  hapsurmak bir yanda bir yanda burun akmasi gozlerim sulaniyor kizardi silmek den ne yapmam lazim 4 gun oldu hallen gecmedi

 5. medine diyor ki:

  Çok komiksiniz zaten burnum ikinci gun duruyor yavas yavas 3/4 gün uygulayacamda durucak ! Ölme esegim ölme 😀

 6. Songl diyor ki:

  8 aydir oglumun gecmeyen burun akintisi var sizlerin bahsettigi grip nezle vs. Hastaliklar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: