Burun Tıkanıklığı Nasıl Açılır Google

burun-tikanmasi

Burun Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Burun tıkanıklığı, burun tıkanması, burun tıkanıklığını ne açar, soğuk algınlığı, grip, alerji, sinüs enfeksiyonları sonucu ortaya çıkan, uyutmayan, sosyal hayatta bile insanın psikolojisini bozan son derece rahatsız edici bir durumdur. tıkalı burun bazen burun damlaları bu durumu rahatlatır.

Burnumuz tıkalı olduğu zaman konuşmamız bile değişik olabiliyor. konuşurken ses tonumuz bile değişik ve komik olabiliyor. Burun tıkanıklığı sinüslerde iltihaplı kan damarlarına neden olabilir.

Yani burnumuzdaki damarlarda tahrişe sebep olur. Kan damarlarında tahrişe neden olan burun tıkanıklığı enfeksiyonuna neden olur. Bu durumun yani rahat nefes almanın, burun tıkanıklığının gidermenin bazı yolları vardır. burun tıkanıklığını açmak için bir kaçını aşağıda bahsedelim;

Tıkalı Buruna Ne Yapılmalı?

Burun tıkanıklığına tuzlu su iyi gelir, tıkalı burunu açmak için bir çay bardağının yarısına kadar ılık su koyun yarım çay kaşığı kadarda tuz, attıktan sonra bu karışımı karıştırarak burnunuza çekin. tuzlu su, burun tıkanıklığını giderir, tıkalı burun için bu tuzlu su ile gargara yapabilirsiniz.

Ayrıca; burun tıkanıklığına buhar banyosu Nemli havada tahriş olan doku ve sinüslerde şişmiş kan damarlarını yatıştırmaya yardımcı olur. Duş almak burunda sinüsler ve inflamasyonu azaltmak için burun içindeki mukusun dışarı çıkmasında, nefes almada iyi bir sonuç veren yöntemdir. Burun spreyi kan damarlarının iltihabını azaltır. Sprey burundaki nem oranını artırmak için iyi bir yöntemdir.

Bazı tuzlu spreylerde dekonjestan ilaç içerir. Bu spreyi kullanmadan önce bir uzmandan yardım almanız gerekmektedir. Çünkü üç günden fazla bu spreyi kullanmanın bazen burun tıkanıklığını kötü hale getirebilir. Dekonjestanın yan etkilere neden olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: