Çabuk Kırılan Tırnak Güçlendiren Kür Google

el

Tırnakları Güçlendiren Karışım Tarifi

Güçsüz tırnakları güçlendiren karışım ile tırnaklarınız daha sağlam daha zor kırılır hale gelecektir. Güçsüz tırnaklara doğal çözüm olan bitkisel yağlardan elde edilen karışım ile tırnakları güçlendirin. Tırnakların çabuk kırılmasına ve tırnakların güçsüzleşmesine neden olan birçok etken vardır. Erkekler için bu sorun pek önemsenmese de kadınlar, uzun tırnak sevdikleri için kadınlar açısından önemli bir sorun haline gelmektedir.

Tırnakları güçlendiren karışım sayesinde tırnaklar uzarken kırılma derdi ortadan kalkmaktadır. Özellikle bayanlarda kalsiyum ve protein eksikliği nedeniyle ya da dış etkenlere aşırı maruz kalma durumunda tırnaklar güçsüzleşir ve çabuk kırılır hale gelir.

Tırnakları güçlendirmek için önce beslenmeye dikkat edilmeli ve kalsiyum, protein yönünden zengin olan süt, yoğurt, yumurta ve peynir gibi gıdalar bol miktarda tüketilmelidir. Dıştan tırnakları güçlendirmek için ise aşağıdaki şifalı bitki yağlarından oluşturulan karışım çok faydalı olmaktadır.

Malzemeler:

• 10 ml. calendula yağı,
• 5 ml. argan yağı,
• 35 ml. jojoba yağı,
• 10 damla lavanta yağı,
• 10 damla ıtır(sardunya) yağı.

Hazırlanması ve Uygulanması : Yukarıda belirtilen şifalı bitki yağlarını cam bir kavanoz içerisine koyduktan sonra iyice karıştırın. Tırnaklar üzerine dip kısmından başlayarak uç kısmına doğru sürülür ve ardından plastik eldiven giyilerek 20 dakika kadar beklenir. Süre sonunda eldiven çıkarılır ve isteğe göre eller yıkanır. Gece yatmadan önce bu karışımı tırnaklarınıza sürerseniz yıkamaya gerek yoktur.

Tırnakları güçlendiren karışım, her gün uygulanabilecek bir kürdür. Tırnaklarınız istediğiniz güce ve dayanıklılığa ulaşıncaya kadar tırnakları güçlendiren karışım uygulanabilir. Güçsüz tırnaklar için kesin çözüm olan bitkisel yağlardan oluşan karışımı kullanarak tırnak bakımını ve tırnak güzelliğini iyileştirmek mümkündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: