Çam Çıra Suyunun Faydaları Google

çam çırası

Çam Çırasının özellikleri;

Çam ağaçları son dönemlerde TÜBİTAK’ın da yaptığı fizibilite çalışmaları sonucunda sağlık sektörüne kazandırılan en önemli bitkilerin başında gelir. Çam ağacının çırasından elde edilen suyu düzenli kullanılmasının hiçbir yan etkisi olmadığı aksine var olan başta diyabet olmak üzere pek çok hastalığa iyi geldiği söylenmektedir. Bu sonuçlardan yola çıkarak çıra suyunun faydaları saymakla bitmez diye biliriz rahatça. Eğer sizin de diyabet ile ilgili sıkıntılarınız varsa yazımızı sonuna kadar okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Çam Çırasının Faydaları;

Çam çırasından elde edilen suyun kan şekerini ciddi anlamda düzenlediği uzmanlar tarafından kanıtlandı. Hayvanlar ve insanlar üzerinde yapılan deneylerle şaşırtıcı sonuçlara ulaşan uzmanlar, sağlığa hiçbir şekilde zararı bulunmayan çıra suyunun düzenli olarak tüketilmesinin çıra suyunun faydaları gözlenmesi açısından çok önemli olduğunu vurguluyor. Öncelikle kan şekerinde ciddi düzenlemeler yaparak diyabetin, obezitenin ve obezitenin neden olduğu pek çok hastalığı kökünden çözüyor.

Bu bitkinin konsantresi, çayı veya yağı bulunmamaktadır. Kolay kullanım için hemen açıp içilebilecek bir formda şişelenmiş ve belli başlı aktarlarda satışa sunulmuştur. Yıllarca diyabet ile uğraştınız, obezite yüzünden hayatınızın kalitesi düştü veya başınız kan şekeriniz ile beladaysa mutlaka çıra suyunu deneyin.

Çıra suyunun faydaları sayılamayacak kadar çoktur ve bu sebeple düzenli olarak kullanılmalıdır. Bütün hastalıklarınızdan kurtulmanızı ve sağlıklı günler geçirmenizi temenni ederiz.

Çam Çırası Nerede ve Nasıl Kullanılır?

Bu su çam ağacının çıraya dönüştürülmesinden sonra bir miktar kimyasal işlem ve soğuk sıkım işlemleri kullanılarak çıkarılmaktadır. Uzmanların yaptıkları araştırmalar ve ilk şişeleme işlemlerinden sonra aktarlar ve bu tarz kuruluşlar bu çıra suyunun üretilip şişelenmesinde pay sahibi olabilmek için birbirleriyle yarışmışlardır.

Üretilmesi zor ve zahmetli olduğu için fiyat olarak biraz pahalı olan çıra suyunun faydaları fiyatını göz ardı edebileceğiz kadar fazladır.

2 Comments

  1. Hasan diyor ki:

    MEB çirayi 1 bardak suya ıslatıyoruz akşam sabah içiyorum doğrunun yapıyorum tsk

  2. HA diyor ki:

    üretilmesi kolay ve zahmetsiz. çırayı bul. suya koy, 1 gün > suyunu iç. AZ İÇ, fazla içme, bi yemek kaşığı yeter.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: