Cildi Gerginleştiren Maske Google

suna-dumankaya

Cilt Gerici Maske

Cildi gerginleştiren maske aynı zamanda ciltteki kırışıklıklar için kür olarak da kullanılabilmektedir. Cilt zamanla bozularak sarkmaya başlar. Özellikle yaşın ilerlemesi gibi karşı koyamayacağımız nedenler karşısında cildi taze tutarak sarkmasını önleyebiliriz. Cildi gerginleştiren maske tarifini ünlü herbalist Suna Dumankaya açıkladı.

Porselen gibi bir cilde sahip olmanın yolunu açıklayan Dumankaya cildi gerginleştiren maske tarifinin çok işe yaradığını belirtti.

Cildi gerginleştiren maske özellikle göz çevresinde oluşan mimik kırışıklıkları, yaşlılık kırışıklıkları, çene altında ve yanaklarda oluşan sarkmalar karşısında oldukça etkili bir maskedir. Ciltte meydana gelen kırışıklardan kurtulmak ve sarkmaları durdurmak için ayrıca cildi gerginleştirip porselen gibi olmasını sağlamak için bu doğal ve bitkisel maskeyi kullanabilirsiniz.

Ünlü Herbalist Suna Dumankaya’dan cilt sarkmalarını önleyerek cildi gerginleştiren maske tarifi sayesinde taze, gergin ve porselen gibi bir cildiniz olacaktır. Evde cilt gerginleştiren maske hazırlamak için en kolay hazırlanan ve kolay uygulanan ve oldukça faydalı olan maskenin nasıl hazırlandığını ve cilde nasıl uygulanması gerektiğini açıklayalım.

Cildi Gerginleştiren Maske Tarifi

Malzemeler: Yoğurt, yaş maya, nar çiçeği yağı, güneş koruyucu krem.

Hazırlanması ve Uygulanması: Bir tatlı kaşığı yoğurt ve bir tatlı kaşığı yaş mayayı bir kabın içinde iyice karıştırın. Bu karışımı daha önceden temizlenmiş yüz bölgesindeki cildinize sürüp ciltte 20 dakika bekletin. Akşamları yatmadan önce cildinize organik nar çekirdeği yağı ile masaj yapın.

Cildi gergin tutmanın en önemli yolu dışarı yani güneşe çıkarken güneş koruyucu krem ve yağları cilde tatbik etmektir. Güneşten etkilenen cilt çabuk sarkar ve kırışır. Bunun önüne geçmek için düzenli olarak cilt tipinize uygun güneş koruyucu krem kullanmalısınız. Cildi gerginleştiren maskeler doğal içerikli ve bitkisel olduklarında cilde zarar yerine fayda sağlamaktadır. Suna Dumankaya tarafından açıklanan cilt bakım maskelerinin tamamı doğal içeriklere sahip olduğu için güvenle kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: