çilek reçeli yapılışı tarifi Google

cilek-receli

çilek reçeli nasıl yapılır

çilek reçelinin yapılışı çilek reçeli yapılışı kolay olmakla birlikte püf noktaları iyi ayarlandığı takdirde lezzetli ve güzel reçel olur. eger çilek reçeli sulu olursa püf noktası na dikkat etmemissinizdir. oktay usta çilek reçeli tarifi ile ev yapımı çilek reçeli nasıl yapılır veya olur dediginizi duyar gibiyim. çilek reçeli nasıl yapılmalı ? çilek reçeli yapımı sorusuna gelince çilek reçeli malzemeleri her evde bulunan ürünlerdir. çilek reçeli kaç kalori oldugunu merak edenlerler için 285 kaloridir.

çilek reçeli tarifi

– 1 kg çilek
– 1 kg toz şeker (4 su bardağı)
– yarım limonun suyu

çilek reçeli nasıl hazırlanmalı : ( hazırlanışı ) çilekleri bir kaptan diğerine aktararak birkaç kez yıkayın. saplarını koparıp derin bir tencereye alın ve üzerlerine 4 su bardağı toz şekeri dökün. tencerenin kapağını kapatıp 1,5-2 gün bu halde bekletin. (şekerler tamamen erimiş, çilekler de bıraktıkları suyun içinde yüzüyor olmalılar) beklettikten sonra tencereye orta hararetli ateşin üzerine koyun ve reçeli yapma çilek reçeli kaç dakikada pişer (çilek reçeli kaç dakika kaynatılır) yaklaşık yarım saat veya kırkbeş dakika kaynatın.

Çilek reçeli kıvamı (olup olmadığını anlamak için bir damla reçeli porselen bir tabağa damlatın. tabağı eğdiğinizde reçel akmıyorsa olmuş demektir.) reçel olduktan sonra limon suyunu ekleyin ve 1-2 taşım daha kaynatın. oluşan köpükleri kevgirle alın. reçeli cam kavanozlara aktarıp soğutun. çilek reçeli kaç kalori ; 285 kaloridir. çilek reçeli nasıl tüketilmeli : çilek reçeli soğuk tüketilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: