Çocuklarda İştah Açan Kür Google

bitkiler

Çocuklarda İştah Açan Kür

Tamamen doğal ve bitkisel içeriklerden hazırlanmaktadır. Sağlıklı yaşamak için yapılması gerekenler ve bitkisel kürler konusunda çok izlenen Zahide ile Yetiş Hayata isimli programda izleyenleri bilgilendiren Çocuk hastalıkları uzmanı Dr. Hayri Gözlükgiller, çocuklarda iştahı açan kürün tarifini verdi.

Çocuklarda iştahı açan kür açlık hissini ortaya çıkararak iştahın açılmasını sağlıyor ve çocuğun gelişimine katkı veriyor. İştah açan bitkiler ile yapılan çayın tarifi

Zahide ile yetiş hayata programına sık sık konuk olan ve verdiği şifalı bitki kürü tarifleriyle birçok çocuk sorununa çare olan Dr. Hayri Gözlükgiller bu kez çocuklarda iştah açan kür tarifini açıkladı. Çocukların yemek yememesi anne babalar için büyük bir sorundur.

Çünkü yeterince yemek yemeyen çocuklarda gelişme bozuklukları görülebilir. Az yemek yiyen veya hiç yemek yemeyen çocuklar için iştah açan kür tarifi aşağıdadır.

Çocuklarda İştahı Açan Kür Tarifi

İştah Açan Bitkiler : Çarkı felek otu ve kantaron otu.

Hazırlanması ve Uygulanması: Çok az ve eşit miktarda çarkıfelek otu ve kantaron otunu karıştırdıktan sonra bir demliğe koyarak 15-20 dakika kadar kaynatın ve süre bitiminde demlemeye bırakın.

Hazırladığınız bu bitkisel çayından akşamları çocuğa 2 çay kaşığı içirin. İştah sorununa çare olan bu karışımı düzenli olarak kullandığınızda çocuklarda yeme sorunu ortadan kalkacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: