Çörek Otu Yağının Faydaları Google

çorek otu

Çörek Otu Yağı Hangi Hastalıklara Etkisi Vardır

çörek otu yağının faydaları çörekotu yağı, Demir eksikliği bağışıklık sisteminde işlev bozukluğuna yol açar. Özellikle çocuklarda, adet dönemindeki kadınlarda ve aspirin ya da gastrointestinal kanamaya yol açabilecek ilaçları kullananlarda görülür. Çinkonun pek çok bağışıklık sistemi reaksiyonunda hayati bir rolü vardır. Hücre yeniliyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, anne sütünü artırıyor, cildi nemlendiriyor, doğal yolla beyaz saçları siyahlaştırıyor.

Çörekotu yağının marifetleri saymakla bitmiyor. çörek otu yağı, tohumlarının preslenmesi ile elde edilir.

Çörekotu Yağının Özellikleri

Tohumlarında hem uçucu yağ, hem de sabit yağ vardır. Sabit yağ oranı % 28 – 35 arasındadır. Soğuk pres olanı kıymetlidir. Selenyum bağışıklık sisteminin tüm parçaları üzerinde glutatyon peroksidaz adlı antioksidan enziminin işleyişinde rol üstlenerek etki eder. Nigallae damescana türü, içerisinde bulunan damescein’den dolayı uyuşturucu etkiye sahiptir. Nigellae sativa türü etken madde açısından daha üstün. Tüm bu etkilerden emin olmak için türü hakkında bilgi veren ürünler tercih edilmelidir.

Çörek Otu Yağının Faydaları

Mikrop, virüs ve mantarlara karşı öldürücü tesire sahiptir, Ifraz boşaltıcı ve solunum borusunu genişleticidir, Kansere karşı koruyucu etkisi vardır, Kan şekerini düzenler, Yorgunluk halini giderip zindelik verir, Damar sertligi,damar tıkanıklıgı hastalıklarını önler, Tansiyon ve kolestrolün normale dönmesini saglar, Cinsel gücü arttıcı etkisi vardır, Hazmı kolaylaştırır, Vücuttaki zehirleri süzerek atar, Idrar söktürücü özelliği ile safraya iyi gelir, Yaraların çabuk iyileşmesini ve hücrelerin yenilenmesini hızlandırır, Alerjiyi önler, Savunma sistemini dengeler, Hormon sistemini ve ruh halini sağlamlaştırır, Sac dökülmesi ve kepege karsı haricen sürülür, Grip,nezle,bas agrısına burundan damlatılarak 3 damla kullanılır, Kulakda üsütme ve iltihap durumlarında damlatılarak 3 damla kullanılır, Göze 2 damla damlatılırsa ,gözdeki mikropları öldürür, Sinüzitte sabah ve aksam buruna 1,2 damla damlatılır ve 1 hafta devam edilir.

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır

Astım ve Bronşiyal : Kahve içerisine bir çay kaşığı Çörek otu yağı karıştırılır. Günde iki defa alıır. Aynı zamanda, her gece Çörek otu yağı ile göğüs ovulur ve kaynar su içindeki Çörek otu yağının buharı nefesle içeri çekilir.

Sırt ağrısı ve Romatizma : Az bir miktar Çörek otu yağı hafifçe ısıtılır ve daha sonra romatizmalı alan yoğun bir şekilde sıvazlanır. Günde üç defa da yağdan bir çay kaşığı içilir.

ishal : Bir fincan yoğurt ile bir çay kaşığı Çörek otu yağı karıştırılır. Belirtiler kayboluncaya kadar karışımdan günde iki defa içilir.

Kuru Öksürük : Kahve içerisine bir çay kaşığı Çörek otu yağı karıştırılır ve günde iki defa alınır. Göğüs ve sırt Çörek otu yağı ile ovulur.

Grip ve Burun Tıkanıklığı : Herbir burun deliğine 3-4 damla Çörek otu yağı akıtma, burun tıkanıklığını ve kafanın soğuk algınlığı ızdırabını giderebilir.

Saçın Kırlaşması : Çörek otu yağı ile düzenli bir şekilde saçlara masaj yapılması, saçların erken kırlaşmasını önleyebilir.

Saç Dökülmesi : Kafa derisinin tamamına limonu darbeli bir şekilde sürün ve takriben 15 dakika böylece hareket edin. Sabunlayın. Durulayın ve saçların tamamını kurulayın. Daha sonra Çörek otu yagı ile kafa derisinin içine masaj yapın.

Beyazlamış saçlar için : Önce saçlar doğal bitkisel yağlı saf sabunla yıkanır, durulanır, ardından beyaz saçlı bölgelere çörekotu yağı ile masaj yapılıp saça bir havlu sarılır ve 15 dakika kadar bekletildikten sonra saçlar tekrar sabunla yıkanıp durulanır. Bu uygulamaya ortalama altı ay haftada iki veya üç defa devam edilir. Saç dökülmesini de önlemeye yardımcı olur.

Saman Nezlesi : Bir tatlı kaşığı Çörek otu yagını bir bardak limon suyuna karıştırın. Belirtiler giderilinceye kadar, günde iki kez alın.

Baş ağrısı : Alın ve kulaklara yakın yüz kısımları Çörek otu yağı ile ovulur ve kafa bandajlanır. Aynı zamanda bir çay kaşığı Çörek otu kahvaltıdan önce alınır.

Sağlıklı Cilt : Bir çorba kaşığı Çörek otu yağı ile bir çorba kaşığı zeytin yağı karıştırılır. Bu karışım ile yüz ovulur ve en az bir saat böyle devam edilir. Sabunla yıkanır ve durulanır.

Yüksek Tansiyon : Kahvaltıdan önce her sabah iki diş sarmısakla birlikte herhangi bir içeceğe bir çay kaşığı Çörek otu yağı karıştırarak alın. Çörek otu yağı ile bütün vücudunuzu ovun ve üç günde bir kez 1.5 saat güneş ışınlarına maruz bırakın. Bu işlemlere bir ay devam edin.

Uyuşukluk ve Yorgunluk : Bir bardak saf ve taze portakal suyu ile bir tatlı kaşığı Çörek otu yagına her sabah 10 gün boyunca devam edilir.

Hafıza Düzeltme : 100 mg kaynatılmış nane içerisine bir çay kaşığı Çörek otu yağı karıştırılır ve 15 gün içmeye devam edilir.

Kas Ağrıları : Ağrıyan yerler Çörek otu yağı ile ovulur.

iktidarsızlık : 200 g zeytin yağlı öğütülmüş Çörek otu tohumu, 100 g günlük, 50 g Çörek otu yağı, 50 g zeytin yağı, 200 g saf bal güzelce karıştırılır. Her öğünden sonra bir çorba kaşığı alınır.

Uyku Bozukluğu : Balla karıştırılmış herhangi bir sıcak içeceğe bir çay kaşığı Çörek otu yağı ilave edilip akşamları içmeye devam edilir.

ülserler : Süsen kökü yağı ile veya kına bitkisi yağı ile karıştırılır. Daha sonra cerahatlı yaralar üzerine yayılır. Sonra sirke ile muamele edilerek yıkanır.

2 Comments

  1. ibrahim diyor ki:

    ÖNEMLİ DUYURU…. ARKADAŞLAR SAF KATKISIZ YÜZDE YÜZ ORGANİK SOĞUK SIKIM ÇÖREKOTU YAĞI- ZEYTİN YAĞI- KANTARON YAĞI- VE DAHA ONLARCA YAĞ ÇEŞİTLERİ VE BUNLARIN BAZI HASTALIKLARDA KULLANMAK İÇİN VAZGEÇİLMEZ KARIŞIMI İÇİN SAF ŞEKERSİZ BAL- HEM PETEK HEM SÜZME- SİNİ SATIYORUM UYGUN FİYATA…. İSTEYENLER VERECEĞİM NUMARADAN ULAŞABİLİRLER.

  2. Esra diyor ki:

    Nasıl bulabiliriz o yaglardan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: