dereotunun faydaları Google

dereotu

dereotu hangi hastalıklara etkisi vardır

dereotu ile ilgili bilgiler hakkında yazılar dereotu tereotu Maydanozgillerden iplik biçiminde yaprakları olan güzel kokulu bir bitkidir. Sonbahar aylarında toplanıp, kurutulur. şifalı bitkiler dereotu nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve zararları nelerdir

dereotu özellikleri : Anethum graveolens 30-70 cm yüksekliğinde, iplik şeklinde yaprakları olan ve sarı renkte çiçekler açan güzel kokulu otsu bir bitkidir. Tere Otu olarak da bilinir. İçerisinde sabit ve uçucu yağlar, tanen, pektin, reçine vardır.

dereotunun faydaları : iştah açan. Vücuda kuvvet verici ve savunma sistemini güçlendirici. Ağız kokusunu giderici. Midenin çalışmasını düzenleyerek hazmı kolaylaştıran. Mide ve bağırsak gazlarını söktürücü. dereotu neye iyi gelir Hıçkırığı önleyici. Yatıştırıcı. Kramp çözücü. Sinir zayıflığını giderici ve uyku verici.

Anne sütünü arttırıcı. Aybaşı kanamalarını kolaylaştırıcı. Tere otu basura karşı da faydalıdır. Ayrıca, çocuklardaki hazımsızlıktan kaynaklanan şişkinlikleri ve gaz şikayetlerini azaltıcı özelliği vardır.

dereotu nasıl kullanılır : dereotu meyveleri kurutularak baharat olarak tüketilmeli. Yaprakları yemek ve salatalara tat vermek için kullanılır.

dereotu zayıflatırmı : ibrahim saraçoğlu dereotu ile zayıflama yöntemlerini anlattı. Dereotu ile zayıflamak için bir karışıma da gerek yok sadece yemeklerden 15 dakika kadar önce bir çay kaşığı kadar dereotu yerseniz 3 ay sonunda zayıfladığınızı göreceksiniz. Dereotu tokluk hissi verir. Yemeklerden önce sabah öğle akşam 3 öğün ve 3 ay boyunce tüketebilisiniz. Yemek yerken de tüketebilirsiniz. dereotu yedikten 10 dakika sonra tokluk hissi başlar ve çok yemek yemekten kurtulursunuz. Az yiyerek bu şekilde kilolarınızdan kurtulabilirsiniz

dereotu zararları ve yan etkileri : hamileler kullanmamalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: