deve kulağının faydaları Google

devekulagi

deve kulağı hangi hastalıklara etkisi vardır

deve kulağı bitkisi ile ilgili bilgiler hakkında yazılar deve kulağı Limonium lilacinum Kokusuz ve acı, deve kulağı çiçekleri dikenli, deve kulağı kökü kalın bir bitkidir. şifalı bitkiler deve kulağı nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve zararları nelerdir

deve kulağının özellikleri : devekulağı büyük dulavratotu Bileşikgillerden bir çeşit bitkidir. deve kulağı yaprakları enli ve yeşildir. Altları sincabi renktedir. Kökü kalındır. Çiçeklerinde ince, uzun dikenleri vardır. Kökleri toplanır, ince ince dilimlenip, kurutulur. Acıdır. Yaprakları da gölgelik bir yerde kurutulur.

deve kulağının faydaları : yararları vücuda rahatlık verici. Vücudu terletici ve vücuttaki zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Kanı temizleyen. İdrar yollarında kum ve taşları döken. Romatizma ve gut hastalığı şikayetlerini azaltan özelliği vardır.

deve kulağı nelere iyi gelir : idraryollarında biriken kum ve taşların dökülmesine yardımcı olur. terletir, vücuda biriken zararlı maddelerin atılmasını sağlar. Romatizma ve nikrisin şikayetlerini giderir.

deve kulağı nasıl kullanılır : deve kulağı yaprağı ve deve kulağı kökü kurutularak kullanılır. Kökleri dilimlenerek kurutulur. Kökleri yarım saat kadar kaynatıldıktan sonra günde 2-3 çorba kaşığı alınırsa romatizma ağrılarını keser.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: